PepsiCo, Scania doğal gazlı kamyonlar ile öncülük yapıyor

0
1215
PepsiCo-leads-the-way-with-Scania-gas-trucks
PepsiCo, Brezilya'da şimdiye kadarki en büyük doğal gazlı kamyon siparişini vererek Scania’dan 18 adet doğal gazlı kamyon aldı.

PepsiCo, Brezilya’da şimdiye kadarki en büyük doğal gazlı kamyon siparişini vererek Scania’dan 18 adet doğal gazlı kamyon aldı.

10 adet Scania G 340 4×2 ve sekiz adet Scania R 410 6×2 kamyon, Brezilya’da PepsiCo’nun ürünlerinin teslimatında kullanılacak. Dünyanın önde gelen gıda ve meşrubat firmalarından biri olan PepsiCo’nun markaları arasında Pepsi, 7UP, Lay’s, Doritos, Tropicana ve Gatorade bulunuyor. Hedef, PepsiCo’nun değer zincirindeki sera gazı yayımlarını 2030 itibariyle yüzde 20 azaltmak.

Yayımların önemli ölçüde azaldığını görmemiz gerekiyordu

PepsiCo Brezilya Kıdemli Tedarik Zinciri Direktörü Eduardo Sacchi, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “PepsiCo, endüstride doğal gazlı kamyonların testini yapan ilk şirket ve elektrikli kamyonları test eden ilk şirketlerden biri konumunda. Bu da giderek daha sürdürülebilir taşımacılık seçeneklerine geçişe öncülük etme konusundaki adanmışlığımızı gösteriyor.

PepsiCo Brezilya, 18 adet Scania kamyonu satın almadan önce Kasım 2019’da deneme amaçlı bir doğal gazlı kamyon almıştı.

Eduardo Sacchi, şöyle devam etti: “Bir satın alma kararı vermeden önce performansı değerlendirmek için test süreci çok önemliydi. Önemli oranda azaltılmış yayımları, azaltılmış gürültü seviyesini ve ayrıca rotalarımızı ve yakıt bulunabilirliğini dikkate alarak kamyonları uygun şekilde çalıştırabilir miyiz diye görmemiz gerekiyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz