Iveco Bus, Brezilya Minas Gerais’teki devlet okullarına 628 otobüs teslim etti

8
2551
Iveco Bus, Brezilya’nın Minas Gerais eyaletine 628 otobüs teslim etti
Renault Trucks


Bir CNH Industrial markası olan Iveco Bus, Brezilya’nın Minas Gerais eyaletine 628 otobüs teslim etti. Bu otobüsler, özellikle kırsal alanda yaşayan öğrenciler tarafından kullanılacak. Otobüsler için Belo Horizonte kentinde bir teslimat töreni düzenlendi.

Otobüsler 2016 yılında kurulan Eğitim için Ulusal Gelişim Fonu (FNDE) tarafından finanse edildi. Iveco Bus, geçen yıl da 400 adetlik bir ihale kazanmıştı. Toplamda FNDE, Iveco Bus’tan bin 600 adet otobüs almayı öngörüyor. Bu teslimatlar, ticari etkinliklere 2014 yılında başlanan bir pazar olan Brezilya’da markanın büyümesi için önemli bir adımı teşkil ediyor. FNDE’nin siparişi, 2016 yılında tanıtıldığından bu yana ORE 2 modelinin en yüksek satış adedin oluşturuyor.

ORE 2 otobüs modeli, kentsel ve kırsal alanlarda engelli yolcular da dahil olmak üzere öğrencilerin yüksek bir güvenlik ve konfor seviyesinde yolculuk yapmalarına olanak veriyor. Azami 48 öğrenci sığalı her otobüste bir tekerlekli sandalye asansörü, sıkışma önleyici geniş bir kapı ve bir acil çıkış bulunuyor. Sınıfında zorlu şartlarda manevrayı kolaylaştıran otomatik diferansiyel kilidine sahip tek araç olan otobüs, CNH Industrial’ın aktarma organları markası FPT Industrial tarafından üretilen Iveco Tector motorlarla donatılıyor. Motorun 206 beygirlik gücü sınıfının en yükseği.

8 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz