Taha Kargo, Tırsan’ı tercih etti

0
2260
Renault Trucks

Irak’a yaptığı taşımalarla öne çıkan Taha Kargo, filosuna 21 adet Tırsan Perdeli Maxima Plus kattı. Araçları teslim almak için Tırsan Adapazarı üretim tesislerine gelen ve fabrikayı gezen Taha Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Emin Taha, ürün çeşitliliği, üretim süreçleri, teknoloji ve Ar-Ge merkezini görünce çok etkilendiğini ifade etti. Taha, “Tırsan’ın fabrikasını gezdiğimde ne kadar büyük olduğunu ve ileri teknoloji ile araç üretimi yaptıklarını gördüm ve bu beni çok gururlandırdı.” dedi.

Avrupa’nın en fazla ürün çeşidinin üretildiği Tırsan Adapazarı tesisleri Taha Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Emin Taha’yı da oldukça etkiledi. 21 adet Tırsan Perdeli Maxima Plus’ı teslim almak için Tırsan Adapazarı tesislerine gelen ve fabrikayı gezen Taha, ülkemizin böyle bir markaya sahip olmasından büyük bir gurur duyduğunu ifade etti. Filolarına kattıkları 21 adet Tırsan Perdeli Maxima Plus’ı Daf-Tırsan Satış Yöneticisi Özgür Ayçiçek’ten teslim alan Taha, teslimat töreni sonrasında Tırsan fabrikası ile ilgili görüşlerini ve düşüncülerini aktardı.

Tırsan’ı yeniden tanıdım

Tırsan’ın kalitesini ve sektördeki önderliğini biliyorum; ama fabrikanın bu kadar büyük ve modern olduğunu, bu kadar yoğun çalışıldığını bilmiyordum. Ufkumuzu açan bir fabrika deneyimi oldu.” diyen Emin Taha, treylere bakışının tamamen değiştiğini söyledi. Fabrikaya gelmeden önce aklında sadece insanların bir çatı altında treyler ürettiği bir fabrika algısının olduğunu kaydeden Emin Taha, “Bu kadar yüksek teknolojinin, farklı üretim hatlarının, geliştirmelerin ve emeğin olduğunu düşünemezdik. Ar-Ge bölümünü görünce bunu daha da iyi anladık. Burada çok fazla mühendis çalışıyor. Ülkemizin böyle büyük bir değerinin olmasından mutlu oldum, gururlandım. Bir girişimcimizin bu kadar akıllıca, bu muhteşem tesisi kurması ve buralara kadar getirmesi bir Türk işadamı olarak bize gurur verdi. Bu memleketin başarısıdır. Yurtdışı ihracat başarılarını ayrıca takdir ve tebrik ediyorum. Çetin Bey’i ve Tırsan’ı bir kez daha tanımış oldum.” diye konuştu.

Irak taşımalarında önder

Taha Kargo; İstanbul, Gaziantep, Bursa, Konya, Ankara ve Mersin’de bulunan şube ve depolama merkezleri ile müşterilerine hizmet veriyor. Ayrıca Türkiye’nin 81 ilinden Irak’a komple taşıma hizmeti sunuyor. Taha Kargo’nun karayoluyla en çok taşıma yaptığı ülke Irak. Yapılan taşımaların yüzde 85’i bu ülkeye gerçekleştiriliyor. Irak’a parsiyel taşımacılığın önder markası Taha Kargo, komple taşımalarda da pazar payını artırmak için girişimlerde bulunuyor.

Emin Taha, “Irak’a son üç yıldır ağırlıklı olarak hazır giyim, tekstil ve konfeksiyon ürünleri taşıyoruz. Ev eşyaları ile oto yedek parçaları, züccaciye, inşaat ve elektrik malzemeleri vb gibi ürünlerde taşımalarımız içerisinde önemli yer tutuyor.” dedi. Irak’ta 40 civarı şubesi bulunan Taha Kargo, tüm Irak geneline kapıya teslim hizmeti veriyor. Saudia Cargo’nun da Türkiye GSI (Genel Satış Acentası) olan Taha Kargo, hava ve denizyolu ile de tüm dünyaya taşımacılık hizmeti veriyor. Taha Kargo, 2016 yılı TİM verilerine göre 62 bin civarı ihracatçı firma arasından 40’ıncı sırada yer almayı başarmış durumda.

“Son noktayı kalite koydu”

Neden Tırsan’ı tercih ettiklerini de anlatan Taha, “Biz ilk Tırsan ürününü 2003 yılında filomuza kattık ve çok memnun kaldık. Parçası çok rahat bulunuyor, servis ağı çok geniş. Ancak gerçekçi olmak gerekirse nihai kararımızda ürünün kalitesi en büyük etken olmuştur.” dedi.

Tırsan Perdeli Maxıma

Avrupa’nın en büyük filoları tarafından tercih edilen Tırsan Perdeli yarı treyler, şasi ve çelik aksamlarının çinko tri-elektron metoduna göre kataforez (KTL) kaplamalı oluşu sayesinde 10 yıl paslanmazlık garantisi altında.

Yük güvenliği Tırsan mühendisleri tarafından geliştirilen Tırsan Perdeli Maxima Plus treylerlerin patentli K-fix sistemi sayesinde yüklerin en güvenli şekilde taşınması sağlanıyor. Televre üzerindeki her biri 2.5 ton sığalı toplam 236 adet delik sayesinde 500’den fazla yükleme kombinasyonu sunuluyor. Rakiplerinden farklı olarak Tırsan Perdeli Maxima’nın üst yapısı ve perdeleri CodeXL standartlarına yüzde 100 uyumlu. Çatı kaldırma sistemi sayesinde 2750, 2800, 2850 ve 2900 mm’ye kadar dört seviye sürüş yüksekliğinde kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra 7 bin 200 kg forklift dingil yüküne dayanımlı taban özelliği ile pazardaki en dayanıklı tabanı sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz