Tur Transit, 2018 yılının ilk yatırımını Tırsan ile yaptı

0
2477
TUR_TRANSIT

1980 yılından bu yana lojistik sektöründe hizmet veren Tur Transit, ikinci nesil yöneticileri ile 2018 yılının ilk yatırımını Tırsan tekstil taşıyıcı treylerler ile gerçekleştirdi. 1.5 milyon Euro civarında gerçekleşen yatırım, 30 adet Talson tekstil taşıyıcı mega treylerden oluşuyor.

Otomotiv, tekstil, hızlı tüketim ürünleri ve proje taşımacılığında hizmet veren Tur Transit Lojistik Hizmetleri A.Ş., 38 yıldır müşterilerinin her türlü beklentisine cevap vermek adına Tırsan ürünlerini kullanıyor. Şirketin son olarak satın aldığı 30 adet Talson tekstil taşıyıcı mega treylerin teslimat töreni Tırsan Adapazarı tesislerinde gerçekleştirildi. 10 Mayıs 2018 tarihindeki teslimat törenine Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ve Tırsan Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç‘un yanı sıra Tur Transit Lojistik İcra Kurulu üyeleri Şebnem Zeybek, Melis Yüksel ve Serdar Atabek katıldı.

10 Mayıs 2018 tarihindeki teslimat törenine Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ve Tırsan Satış Koordinatörü Ertuğrul ErKoç’un yanı sıra Tur Transit Lojistik İcra Kurulu üyeleri Şebnem Zeybek, Melis Yüksel ve Serdar Atabek katıldı.

“Tur Transit geçmişten güç alarak geleceğe yatırım yapıyor”

1980 yılından bu yana Tur Transit Lojistik‘e 500’ün üzerinde araç satışı gerçekleştirdiklerini kaydeden Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, ikinci neslin geçmişten aldıkları gücü ve yeni nesil iş yapma modellerindeki vizyoner bakış açılarını aynı mutfakta pişirerek hizmet sunmalarının sektörde önemli bir katma değer yarattığını; bundan da büyük mutluluk ve gurur duyduğunu dile getirdi. 2012 yılında Türkiye’de tren taşımasına uygun treylerler yaygın değilken Tur Transit Lojistik‘in bu tip treylerleri talep etmesine şaşırdıklarını söyleyen Çetin Nuhoğlu, o yıllarda bu seçenek taşıma yöntemini öngörmelerinin son derece önemli olduğunun altını çizdi.

Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu

“Bu yıl yüzde 20 oranında büyümeyi hedefliyoruz”

Müşterilerinin tedarik zinciri ihtiyaçlarını belirleyip stratejik iş ortağı olarak hizmet vermeye çalıştıklarını söyleyen Tur Transit Lojistik İcra Kurulu Üyesi Şebnem Zeybek, kara nakliye konusunda en büyük destekçilerinin Tırsan olduğunu ve Tırsan‘ın uluslararası pazarlarda bir Türk firması olarak başarılar elde etmesinden ve son yapılan low-bed fabrika yatırımından gurur duyduklarını belirterek, bu başarıların taçlandırılması gerektiğini ifade etti. Sadece bir malı bir noktadan bir noktaya taşımakla sürdürülebilir bir şirket olarak kalınamayacağına dikkat çeken Şebnem Zeybek, müşterilerinin farklı ihtiyaçlarına katma değerli hizmetleri bulmak ve geliştirmek için çalıştıklarını dile getirdi. Şebnem Zeybek, konuşmasına şöyle devam etti: “Tur Transit olarak müşterilerimize tedarik zinciri hizmeti sunuyoruz. Taşımacılık, depolama ve lojistik hizmetlerimizle otomotiv, hızlı tüketim ürünleri ve tekstil sektörü başta olmak üzere özel çözümler geliştiriyoruz. Romanya’da da bir firmamız bulunuyor ve bu firmamızın filosu ile Avrupa içi taşımalar gerçekleştiriyor ve ağırlıklı olarak Doğu Avrupa’ya hizmet sağlıyoruz. Trieste ve Toulon’da ofislerimiz bulunuyor. Şirketimizi uluslararası arenada daha ileriye taşıyabilmek için Avrupa ve Asya’da stratejik ortaklıklarımız var. Geçen yıl Euro temelinde yüzde 15 büyüdük ve bu yıl da yüzde 20 oranında büyümeyi hedefliyoruz.”

Tur Transit Lojistik İcra Kurulu Üyesi Şebnem Zeybek

“Her türlü çözümün tek adresi Tırsan”

Uzun yıllardır Tırsan ile devam eden işbirliklerinde kendilerine sunulan hizmetlerden her zaman memnun kaldıklarını kaydeden Tur Transit Lojistik Finansmandan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Melis Yüksel ise 1.5 milyon Euro civarındaki yatırımlarının finansmanını leasing ile sağladıklarını belirterek, yılın ikinci yarısında ek bir yatırım ile Tırsan‘dan tenteli treyler satın almayı planladıklarını açıkladı. Ekonominin durgun olduğu bir dönemde nasıl böyle bir yatırım kararı aldıkları sorusunu ise Melis Yüksel şu şekilde yanıtladı: “Krizleri fırsata dönüştürmeyi seven bir şirketiz. 2008 yılında ekonomik krizin yüksek olduğu bir senede şirket olarak en büyük yatırımlarımızdan birini yaparak, 5.5 milyon Euro’ya başka bir lojistik firmasını satın almıştık. O yüzden, kriz döneminde küçülelim, duralım değil; farklı alanlarda büyüyelim mantığı içerisinde hareket ediyoruz.”

Tur Transit Lojistik Finansmandan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Melis Yüksel

“Bütün yollar Tırsan’a çıkıyor”

Tur Transit Lojistik Satınalma ve Ağır Nakliye Bölümünden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Serdar Atabek ise şunları söyledi: “Firma olarak ISO standartları gereği karşılaştırma yapmadan satın alma yapmıyoruz. Yapılan karşılaştırmalar sonucu her yol Tırsan’a çıkıyor. Şu anda 350 adet treyler ve 150 adet çekicimiz bulunuyor. Romanya’daki firmamızda ise 50 adet treyler ve 30 adet çekicimiz mevcut. 300’e yakın çalışanımız var. Filomuzun yüzde 80’i Tırsan ürünlerinden oluşuyor. Tırsan’dan 2012’den bu yana farklı ürün gruplarında yaklaşık 100 adetlik bir alımımız oldu. Lowbed, damper, askılı kapalı kasa ve tenteli mega 3 metre iç yükseliği olan treylerler filomuzu oluşturuyor. Bütün Avrupa’ya taşıma yapıyoruz. Avrupa’dan ise Türk Cumhuriyetleri, Gürcistan, Irak ve İran gibi ülkelere transit karayolu taşımalar gerçekleştiriyoruz ve forwarder olarak dünyanın her yerine iş ortaklarımızla taşımalar gerçekleştiriyoruz.

Tur Transit Lojistik Satınalma ve Ağır Nakliye Bölümünden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Serdar Atabek

“Tur Transit işini aşkla yapıyor”

Tırsan Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç ise 2011 yılından bu yana birlikte çalışma fırsatı bulduğu Tur Transit Lojistik şirketinin logosunda yer alan kalp çiziminin de ifade ettiği üzere, Tur Transit Lojistik yöneticilerinin işlerini aşk ile yaptıklarını ve bunun da her zaman mutluluk ve başarıyı beraberinde getirdiğini vurguladı.

Talson T.TGG / TAL

Değerli kargoların taşınmasında gerekli güvenlik özellikleri ile müşterilerine tam emniyet olanağı sunan Talson kutu, sahip olduğu e-f-g tren taşıma özelliği sayesinde intermodal taşımacılıkta da müşterilerine avantaj sağlıyor. Üzerinde 10 bin 912 adet yük sabitleme ve askı çubuğu kullanımına uygun slot bulunan patentli alüminyum Talfix panelleri, çift kat olarak da kullanılabiliyor. Talson kutu araçlarının yüksek dayanımlı üstyapısı CodeXL standartları ile yüzde 100 uyumlu olup, kendinden destekli üst yapısı ve katoforez kaplamalı (KTL) hafif şasisi daha fazla yükleme sığası sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz