Sanpellegrino, doğal gazlı Scania kamyonlar ile yayımları ve gürültüyü azaltıyor

0
1890
Koiné, birçoğu Sanpellegrino operasyonlarında kullanılacak toplam 50 adet Scania R 410 sıvılaştırılmış doğal gazlı kamyon teslim aldı.
Renault Trucks

Scania R 410 sıvılaştırılmış doğal gazlı kamyonların teslimatı ile birlikte Gruppo Sanpellegrino’nun San Pellegrino Term’deki mineral su şişeleme fabrikasından Madone’deki lojistik merkezine yapılan tüm taşımalar artık doğal gazlı kamyonlar ile gerçekleştiriliyor.

Sanpellegrino, 2018 yılında 150’den fazla ülkeye ihraç edilen 1.5 milyon şişe mineral su üretti. Son yıllardaki güçlü büyüme artmaya devam ediyor. Sanpellegrino, bu baharda üretim tesislerinde önemli bir büyüme için inşaat çalışmalarına başlıyor. Bu da Bergamasque Prealp vadisindeki köylerin içinden geçen dar virajlı yollarda kaynaktan ve kaynağa daha çok taşımacılık anlamına geliyor. Haftanın her günü 24 saat boyunca üretim fabrikasında 300 kamyon hareketi gerçekleşiyor.

Artan üretimle birlikte Sanpellegrino ve lojistik ortağı Koiné, Scania ile daha sürdürülebilir çözümler bulmak için görüşmeler başlattı. Nestlé Suları Güney Avrupa Tedarik Zinciri Yöneticisi Maura Sartore, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu sıvılaştırılmış doğal gazlı kamyonlar operasyonlarımızın sürekli gelişimini sağlamak için önemli bir unsuru oluşturuyor.

Grup, gazlı kamyonların kullanılmaya başlanmasının sürdürülebilirlik gündeminin bir parçasını oluşturduğuna, şimdiden 200 bin metreküplük su tüketimini kestiğine ve elektriği tamamen yenilenebilir şekilde tedarik ettiğine dikkat çekti.

İtalscania Genel Müdürü Franco Fenoglio, şöyle konuştu: “Koiné ile Sanpellegrino’ya gazlı kamyon teslimatı, sürdürülebilirliği hedefleyen yenilikçi yaklaşımı takip etmenin ve sürdürülebilir bir taşımacılık sistemine geçişi hızlandırmak için birlikte hareket etmenin önemine işaret ediyor.

Yıllık 500 tonluk karbon düşüşüne ek olarak gaz motorları dizel motorlarla kıyaslandığında gürültü seviyesini önemli oranda azaltıyor. Şirketin, trafik yoğunluğundan kurtulmak için kaynaktan 35 km uzaklıktaki Madone’ye gece boyunca taşımacılık yaptığı dikkate alındığında bu oldukça önemli bir hale geliyor. San Pellegrino’ya gelen yılda 80 bin kamyonun yüzde 75’i lojistik merkezine gidiyor.

Zogno Belediye Başkanı Giuliano Ghisalberi, şu açıklamayı yaptı: “Sanpellegrino burada önemli bir işveren ve bölgemizin sakinleri genişleyen operasyonlardan ve daha çok iş olanağı yaratılmasından dolayı mutlular. Aynı zamanda artan trafikten, gürültüden ve kirlilikten dolayı bir kaygı duyuluyor. Bu nedenle gazlı kamyonların kullanılmaya başlamasından çok memnunuz.

Koiné, birçoğu Sanpellegrino operasyonlarında kullanılacak toplam 50 adet Scania R 410 sıvılaştırılmış doğal gazlı kamyon teslim aldı. İtalya’da ağır kamyon taşımalarında sıvılaştırılmış doğal gazlı kamyon kullanımına olan ilgi hızla artıyor. Ülkede şu anda 39 adet LNG (Sıvılaştırılmış Doğal Gaz) dolum istasyonu bulunuyor ve bunlara 25 istasyon daha eklenecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz