Universal Robots’un yeni başkanı Kim Povlsen oldu

0
227
Kim-Povlsen
Kim Povlsen, Universal Robots'un yeni dünya başkanı oldu.
Renault Trucks

Dünyanın 1 numaralı kolaboratif robot üreticisi Universal Robots’a üst düzey bir atama gerçekleşti. Kim Povlsen, Universal Robots’un yeni dünya başkanı oldu. Povlsen, ileri teknoloji ve ticaret alanlarında küresel anlamda idari liderlik yaparken Universal Robots’un önümüzdeki dönemde yaşayacağı büyüme ve yeniliklere de önderlik edecek.

Teradyne, dünyanın 50’den fazla ülkesinde 50 bin cobotuyla hizmet veren Danimarkalı cobot lideri Universal Robots’un başkanlık koltuğuna Kim Povlsen’in atandığını duyurdu. Povlsen’in Teradyne’deki yeni görevi, Univesal Robots’un Danimarkalı kökenine ve yerel robotik topluluğunu geliştirme alanındaki rolüne gönderme niteliği taşıyor. Kim Povlsen, yeni görevine 1 Mart 2021’de başlayacak.

Büyümemizi hızlandıracağız

Teradyne Endüstriyel Otomasyon Grubu Başkanı ve Universal Robots Başkan Vekili Greg Smith, yeni atamayla ilgili şunları söyledi: “Kim Povlsen, robot teknolojileri alanındaki geçmişi ve engin tutkusu ile dinamik bir idareci olarak şirketin başına geçiyor. Kim’in aramıza katılmasıyla Universal Robots, global kolaboratif robot pazarındaki lider konumunu güçlendirecek. Onun liderliğinde, pazardaki yeni uygulamaları ve büyümemizi hızlandıracağız. Universal Robots, robotik alanındaki Odense inovasyon merkezinin kalbinde yer alan ana şirketlerden biri ve küresel müşterilerimiz bu Danimarka mirasının sunduğu inovasyonu ve kaliteyi tanıyor. Başarılarımızı geliştirebilecek, robotik merkezimizin ve Odense’deki genel merkezimizin daha da iyileştirilmesini destekleyebilecek Danimarkalı bir yöneticiyle çalışacağım için çok heyecanlıyım.”   

Yapının parçası olmayı sabırsızlıkla bekliyorum

Povlsen ise konu ile ilgili olarak “Universal Robots’un teknolojilerini yakından ve ilgiyle takip ediyordum. Şirket, inovasyon ve potansiyelinin zirvesinde bulunuyor. Böylesine önemli ve kritik bir liderlik teklifi geldiği için çok heyecan duydum. Kolaboratif robot kategorisine öncülük eden ve müşterilerine çeşitli endüstriyel otomasyon ihtiyaçlarında hizmet vermek için bir ortak teknoloji çözümleri ekosistemi ve geniş bir küresel dağıtım ağı oluşturan şirket, küresel ekonomide otomasyonu yeniden şekillendirme potansiyeline de sahip. Universal Robots bünyesinde çalışmayı ve çalışma arkadaşlarımdan öğrenerek bu yapının bir parçası olmayı sabırsızlıkla bekliyorum.” dedi.

Kim Povlsen kimdir?

Kim Povlsen, dünyanın önde gelen enerji yönetimi ve otomasyon firması Schneider Electric’te birçok idari ve teknolojik liderlik pozisyonunda görev aldı. Son olarak, küresel bir organizasyonda Teknoloji Stratejisi ve Uygulamadan Sorumlu Başkan Yardımcılığını üstlendi. Danimarka Aarhus’ta yaşayan Povlsen‘in University of Southern Denmark’ta Bilgisayar Bilimleri ve Gömülü Sistemler Mühendisliği’nden yüksek lisans derecesi bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz