Panpet Taşımacılık, filosunu IVECO Stralis ile yeniledi

0
2517
Renault Trucks

1992 yılından bu yana Kayseri Pancar Kooperatifi’nin bir kuruluşu olan Kayseri Şeker Fabrikası’nın iştiraki Panpet Taşımacılık, filosunu yenilemek için IVECO Stralis’i tercih etti ve filosuna 14 adet IVECO Stralis AS440S48 TP Hi-Way çekici ekledi. Bu alımla birlikte Panpet’in 33 araçlık öz mal filosunun 32 adedi IVECO marka çekicilerden oluştu.

Iveco, Kayseri Şeker Fabrikası’nın iştiraki olan Panpet Taşımacılık’a satışını gerçekleştirdiği Iveco Stralis AS440S48 TP Hi-Way çekiciyi teslim etti.

14 adet IVECO Stralis çekicinin teslimi nedeniyle 15 Mart 2018 tarihinde Kayseri Şeker Fabrikası’nda gerçekleştirilen teslimat törenine Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Panpet Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Yüksel, Panpet Şirket Müdürü İnanç Kızılyazı, IVECO Araç Genel Müdürü Roberto Camatta, Genel Müdür Yardımcıları Hakkı Işınak ve Tansu Giz, Bölge Satış Müdürü Tamer Erşen, Gülsoylar Yönetim Kurulu Üyesi Önder Candan Gülsoy, Kayseri Şeker Fabrikası yöneticileri, Panpet sürücüleri ve Kayseri Pancar Kooperatifi’nin çok sayıda üyesi katıldı.

Gerçekleştirilen satışın hem IVECO hem de Kayseri Şeker için güzel bir buluşma olduğunu; çünkü Kayseri Şeker’in şekeri en doğal haliyle ürettiğini, IVECO’nun da çevreye önem veren bir firma olarak sürekli daha düşük yayım seviyesine sahip dizel, doğal gazlı, hibrit ve elektrikli ürünler geliştirdiğini dile getiren IVECO Araç Genel Müdürü Roberto Camatta, Kayseri Şeker’in her zaman daha iyisini yapmak için daha iyi ürünler sunduğunu IVECO’nun da her zaman daha iyi kamyonlar üretmeye çalıştığını söyledi. Roberto Camatta, oldukça zor geçen iki yılın ardından 2018 yılına iyi bir başlangıç yapmaları, yeni ürünlerini teslim etmeleri ve ağır vasıta birimlerini yeniden yapılandırmaları nedeniyle bu teslimatın kendileri için oldukça önemli olduğunun altını çizdi.

İki çevreci markanın buluşması

Teslimat töreninde bir konuşma yapan IVECO Araç Genel Müdürü Roberto Camatta, oldukça zor geçen iki yılın ardından 2018 yılına iyi bir başlangıç yapmaları, yeni ürünlerini teslim etmeleri ve ağır vasıta birimlerini yeniden yapılandırmaları nedeniyle bu teslimatın kendileri için oldukça önemli olduğunun altını çizerek, İstanbul ve Ankara dışında Orta Anadolu’nun en önemli şehri olan Kayseri’de böyle bir teslimat gerçekleştirmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, IVECO Araç Genel Müdürü Roberto Camatta, Genel Müdür Yardımcısı Hakkı Işınak, Bölge Satış Müdürü Tamer Erşen, Gülsoylar Yönetim Kurulu Üyesi Önder Candan Gülsoy, Krone CEO’su Rıza Akgün ve Bölge Satış Yöneticisi Kemal Sungar teslimat töreninde hazır bulundular.

Kayseri’deki bayileri Gülsoylar’ın IVECO markasını çok iyi bir şekilde temsil ettiğini dile getiren Roberto Camatta, yeni kamyonlarında standart olarak sundukları uydu bağlantılı filo yönetim sistemi sayesinde sürücülerin araçlarını daha kolay ve daha verimli kullanacaklarını dile getirdi.

Panpet Taşımacılık yöneticileri ve sürücüleri, IVECO Araç yöneticileri ve IVECO Kayseri bayisi Gülsoylar yetkilileri teslimat töreninde bir araya geldiler.

Bu satışın kendileri için çok önemli bir buluşma olduğunu kaydeden Roberto Camatta, şunları söyledi. “Bugün iki çevreci markanın buluşmasını yaşıyoruz, Kayseri Şeker Fabrikası gördüğümüz üzere şekeri en doğal hali ile üretiyor. Biz de IVECO olarak çevreye önem veren bir markayız. Sürekli daha düşük yayım seviyesine sahip dizel, doğal gazlı, hibrit ve elektrikli ürünler geliştiriyoruz. Bugün çekici sınıfında yılın ilk önemli teslimatını yapıyoruz. Bundan da ayrıca mutluluk duyuyorum. Biz IVECO Stralis’lerde Toplam Sahip Olma Maliyeti’nin (TCO) düşüklüğü konusunda iddialıyız. Sıradışı bir çözüm olan Hi-SCR’nin kullanılmasıyla artık EGR’ye ihtiyaç duyulmuyor ve bu sayede sahiplik maliyetinde belirgin bir düşüş sağlanıyor. Düşürülmüş rüzgar direncinin, iyileştirilmiş aktarma organları ve Hi-SCR sistemi ile bir araya gelmesiyle Euro 6 Stalis’ler Euro 5 öncüllerine göre yüzde 4.5 oranında daha az yakıt tüketiyor.

Panpet filosunu kredi almadan kendi özkaynaklarıyla yenilediklerini ve filolarının yüzde 35’ini oluşturan 14 adet çekici ve 15 adet yarı treylerin çok da hafife alınacak bir rakam olmadığını dile getiren Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, araçlarını üçüncü defa aynı markalardan yenilediklerini belirterek, bir memnuniyet ifadesi olduğunu söyledi. Olaya sadece fiyat açısından bakmadıklarını, taşıt alımlarını aynı zamanda kalite ve kendilerine sağladığı katkı açısından da değerlendirdiklerini kaydeden Hüseyin Akay, iş ortakları IVECO ve Krone’ye böyle samimi ve başarılı bir işbirliği gerçekleştirdikleri için teşekkür etti.

Aynı markalarla devam etmek memnuniyetin ifadesi

Yönetime geldiklerinde 2010 yılında Kayseri Şeker borç içindeyken 36 ay vade ile alınan 50 adet çekici ve yarı treylerin ödemelerini hiçbir aksamaya meydan vermeden gerçekleştirdiklerini ve sermayesini tüketen, borç içindeki Panpet’ten bugün banka kredisi kullanmadan kendi özkaynakları ile filosunu yenileyen Panpet’e geldiklerini kaydeden Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, önemli bir başarı hikayesi yazdıklarını belirterek, “14 adet çekici ve 15 adet treyler hafife alınacak bir rakam değil. Filonun yüzde 35’ini bir defada yenilemiş oluyoruz. Yenileme işini de üçüncü defa aynı markalardan; yani IVECO ve Krone’den yapıyoruz. Bu tabii aynı zamanda bir memnuniyetin ifadesi. Olaya sadece fiyat açısından bakmıyoruz, aynı zamanda kalite ve bize sağladığı katkı açısından da değerlendirip bakıyoruz. Bu çerçevede de bu markalarla yenileme faaliyetlerimizi yürütmeye devam ediyoruz. Ben iş ortaklarımız IVECO ve Krone’ye bizimle böyle samimi, doğru ve başarılı bir işbirliği gerçekleştirdikleri için teşekkür ediyorum. Bu işbirliğinin daha fazla gelişerek devam etmesini temenni ediyorum.

Şirketlerinin bugün itibariyle araç filosunun yüzde 90’ını yenilediğini ve bugüne kadar yaptıkları yenileme işlemlerinin tamamını kendi özkaynaklarıyla finanse ettiklerini ve herhangi bir kredi kullanmadıklarını açıklayan Panpet Şirket Müdürü İnanç Kızılyazı, şu anda filolarının ortalama model yaşının iki olduğunu belirterek, sürekli büyüme eğiliminde bir şirket olarak önümüzdeki dönemde filolarını büyütmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Panpet Taşımacılık

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.’nin bağlı ortaklığı olarak Kayseri’de kurulan Panpet Petrol Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ana faaliyet konusunu yurtiçi ve yurtdışı karayolu nakliye hizmeti, akaryakıt ürünlerinin perakende ve toptan satışı, şeker pancarından üretilmiş kristal şekerin toptan yurtiçi satışı, hayvan yemi olarak tüketilen melaslı pelet kuru küspe üretimi, hafriyat yükleme, taşıma ve boşaltma işleri oluşturuyor. Şirket, operasyonlarının yüzde 90’ını yurtiçinde gerçekleştiriyor. Her yıl yaklaşık 25 – 30 adet arası yurtdışı sefer yapılıyor ve özellikle Almanya ve Fransa’dan şeker sanayi ile ilgili makinalar getiriliyor.

Panpet Taşımacılık’a en yüksek Active Space kabine sahip 480 beygirlik Stralis çekiciler teslim ettiklerini ve daha önce sattıkları Stralis 480’lerde yakıtla ilgili çok güzel geridönüşler aldıklarını açıklayan IVECO Araç Genel Müdür Yardımcısı Hakkı Işınak, Panpet’in en önemli tercih nedenlerinin düşük yakıt tüketimi ve bayileri Gülsoylar olduğunu dile getirdi. Bir önceki nesle göre yüzde 54’ü yenilenen ve yeni nesil Traxon şanzıman ve uydu bağlantılı filo yönetimi Telematics gibi yüksek teknolojilere sahip bulunan yeni nesil IVECO çekicilerin, bir önceki nesle göre yakıt tüketiminde önemli bir oranda tasarruf sağladığını ifade eden Hakkı Işınak, Telematics sistemi sayesinde sürücünün sürüş tarzı ve araçla ilgili bilgileri haftalık olarak Panpet’e raporlayacaklarını ve ihtiyaç olması halinde sürüş eğitimleri vereceklerini kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz