Oviedo, önümüzdeki üç ay boyunca bir Caetano H2.CityGold’u deneyecek

0
110
ALSA-TUA-bus-hidrogeno-AYTO-OVD-08
15 Nisan'dan itibaren, Oviedo şehri, üç aylık bir deneme süresi boyunca farklı TUA hatlarında hidrojenle çalışan bir Caetano otobüsü deneyecek.

15 Nisan’dan itibaren, Oviedo şehri, üç aylık bir deneme süresi boyunca farklı TUA hatlarında hidrojenle çalışan bir Caetano otobüsü deneyecek.

Oviedo Belediye Başkanı Alfredo Canteli, Altyapı Meclis Üyesi Nacho Cuesta ile birlikte, 15 Nisan’da Ovideo Katedral Meydanı’nda düzenlenen bir törenle önümüzdeki aylarda Oviedo’da hidrojenle çalışan bir otobüs olarak Caetano H2.CityGold‘u tanıttı.

Bu girişime katılan CaetanoBus, ALSA, Oviedo Otoriteleri, Duro Felguera, Grupo HUNOSA ve Nortegas firmalarının temsilcileri de törende hazır bulundu. Tüm farklı taraflar, 400 km’den fazla menzili ve sessiz motoru nedeniyle Caetano sıfır yayımlı otobüs hakkında çok olumluydu.

Önümüzdeki üç ay boyunca, Oviedo’nun Alsa’nın bir parçası olan toplu taşıma operatörü, hidrojenle çalışan Caetano otobüsün farklı TUA hatlarındaki normal yolcu trafiğinde operasyonel yeteneklerini test edecek. Bu girişimle Oviedo, bu ezber bozan teknolojinin potansiyelini anlamak için hidrojenle çalışan Caetano otobüsleri test eden Madrid, Londra, Paris ve Dublin gibi diğer büyük Avrupa başkentlerine katılıyor. Bu, bölgedeki sürdürülebilir mobilitenin geleceği için bir kilometre taşı.

Cantabrian Kıyısı’ndaki Alsa’nın direktörü bu araçların kentte kullanıma sokulmasına yönelik stratejinin 2022 için planlandığını açıkladı.

CaetanoBus Ticari Direktörü Kohei Umeno, konuyla ilgili olarak “Oviedo’da test edilecek ilk hidrojenle çalışan otobüsün H2.CityGold olması Caetano için bir onur. Hedefimiz 2022’den itibaren H2 otobüs işletmesine başlamak ve sıfır yayımlı topluma ulaşmak için belediyeler ve ortaklarla birlikte çalışıyoruz. H2.CityGold ile Asturias bölgesinde mobilitenin geleceğine katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here