İspanya’da Caetano H2.CityGold’un ilk denemesi

0
142
caetano-hidrogeno-01
Önümüzdeki iki hafta içinde Alsa, Caetano'nun hidrojenle çalışan otobüsünü test edecek.

Özel taşımacılık operatörü Alsa ve Madrid Topluluğu, 23 Şubat’ta Madrid Topluluğu Başkanı Isabel Díaz Ayuso, Bölgesel Ulaştırma, Hareketlilik ve Altyapı Bakanı Ángel Garrido ve Alsa Başkanı Jorge Cosmen‘in katılımıyla Puerta del Sol’da düzenlenen bir törenle İspanya’da kentsel bir güzergahta çalışacak Caetano H2.CityGold‘u tanıttı.

Madrid Bölgesel Hükümeti Başkanı açıklamasında “Bugün taşımacılıkta bir devrim başlıyor. Madrid Topluluğu geleceğin taşımacılığını, kirletmeyen taşımacılığı test etmeye başlıyor.” ifadesini kullandı.

Alsa Başkanı ise “Alsa için bu, operasyonlarımıza hidrojen araçları eklemeyi içeren daha geniş projeler geliştirme yolundaki ilk adım. Şehirlerimizde ve bölgelerimizde daha kaliteli bir ortam sağlamaya katkıda bulunan, daha sürdürülebilir bir hareketliliğe doğru ilerlemek için toplum, idareler ve operatörler tarafından paylaşılan hedefin ilk adımı.” dedi.

Alsa, iki hafta boyunca, Madrid’de Henares’ten Corridor’un kentiçi güzergahında düzenli yolcu trafiğinde Caetano‘nun otobüsünün operasyonel yeteneklerini test edecek. 

Bununla Madrid, daha yeşil hareketliliğe geçişte önemli bir rol oynayan bu ezber bozan teknolojinin potansiyelini anlamak için daha önce Caetano hidrojen otobüsleri test eden Londra, Paris ve Dublin gibi diğer önemli Avrupa başkentlerine katılıyor.

Caetano H2.CityGold, öncü tahrik teknolojisi olan Toyota‘nın yakıt hücresi ile havaya sadece su buharı saldığı için çok önemli çevresel avantajlar sunuyor ve kendi sınıfındaki geleneksel tahrikli araçlarla başabaş uzun bir menzil sağlıyor.

CaetanoBus COO’su Kohei Umeno, konuyla ilgili şunları söyledi: “Gittikçe daha fazla şehir ve taşımacılık operatörünün, hidrojenin avantajlarını sürdürülebilir hareketlilik çözümleri için temiz bir enerji kaynağı olarak görmesinden çok mutluyuz. Alsa, sıfır yayımlı filolara geçişte bir referans. Alsa tarafından test edilecek hidrojenle çalışan ilk otobüsün H2.CityGold olması Caetano için bir onur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here