Otokar, yılın şimdiye kadarki en büyük teslimatını Efatur’a gerçekleştirdi

0
2808

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, tasarım ve teknik özellikleri ile Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya gibi ülkelerde de tercih edilen otobüsü Sultan’ın teslimatlarında hız kesmiyor. Satışa sunulduğu 2002 yılından bugüne 20 binin üzerinde satan Otokar Sultan, Efatur’un da tercihi oldu. Turizm ve toplu taşıma sektöründe 41 yıldır personel taşımacılığı ve servis hizmetleri alanında hizmet veren Efatur, filosunu 50 adet Sultan Comfort ile güçlendirdi.

Otobüslerin 17 Mayıs tarihinde Efatur İstanbul Kurtköy tesislerinde düzenlenen teslimat törenine Efatur Yönetim Kurulu Üyesi Emin Altunç, Efatur Genel Koordinatörü Kayhan Yılmazer, Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Direktörü Murat Tokatlı, Otokar Otobüs Satış Grup Yöneticisi Murat Torun, Otokar bayi Çavuşoğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kerim Civelek, Çavuşoğlu Otomotiv Genel Müdürü Rüştü Başargan ve Çavuşoğlu Otomotiv Bölge Satış Müdürü Fatih Demirel katıldı.

Otokar, 10 yıldır güvendiğimiz bir marka

Sahip oldukları nitelikli insan kaynağı ile 1976 yılından günümüze, iş hayatındaki profesyonellerden Türkiye’nin geleceği olan öğrencilere kadar İstanbul’un yanı sıra Hatay, Denizli, İzmir, İzmit ve Aydın’da her gün binlerce kişiyi güvenle taşıdıklarını dile getiren Efatur Yönetim Kurulu Üyesi Emin Altunç, “Toplu taşıma ve turizm alanında insana verdiğimiz değer ve çevreyi korumayı esas alan ilkelerimizle 41 yıldır sektörde öncü ve başarılı çalışmalara imza attık. Otokar, 10 yıldır çalıştığımız, güvendiğimiz bir marka. Ürettiği araçların kalitesiyle ve yakıt ekonomisiyle, satış sonrası hizmetleriyle, şoför ve yolcusuna sunduğu üst düzey konforuyla Otokar tercih ettiğimiz bir marka. Büyük bir bölümü Otokar’dan oluşan modern araç filomuzu güçlendirdiğimiz 50 adetlik Sultan Comfort otobüslerini personel taşımacılığında kullanacağız.” dedi. Araçları satın almadan önce deneme sürüşü gerçekleştirdiklerini kaydeden Emin Altunç, araçların satın alınmasında müşterileriyle yaptıkları anketlerin etkili olduğunu vurgulayarak, araçların ilk alım maliyetini üç yıl içinde amorti ettiğini ve sorunsuz filo yönetimi için filo yaş ortalamasını üç yıl olarak korumak adına yatırım yaptıklarını dile getirdi.

Türkiye’nin en başarılı AR-Ge merkezlerinden birine sahibiz

Teslimat töreninde Efatur ile uzun yıllardır süren işbirliğinin, 2017 yılının en büyük teslimatı ile devam etmesinden dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül ise “Otomotiv alanında Türkiye’nin en başarılı Ar-Ge merkezlerinden birine sahibiz. Bu alanda gerçekleştirdiğimiz yatırımlar, müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarına daha uygun ürünler geliştirmemizi ve daha hızlı adımlar atmamızı sağlıyor. Türkiye’nin yanı sıra Avrupa başta olmak üzere 40’tan fazla ülkede tercih edilen otobüslerimiz ile her gün milyonlarca yolcuya üst düzey konfor sunuyoruz. Sektörde yenilikçi hizmet anlayışı ile büyümesini sürdüren Efatur’un bir kez daha Otokar’ı tercih etmesinden büyük bir mutluluk duyduk.” dedi. Son üç yıldır daralmakta olan küçük otobüs pazarının yılın ilk çeyreğini, 2016 yılının aynı dönemine kıyasla, bir miktar daha iyi geçirdiğini kaydeden Basri Akgül, bu gibi toplu satışların böyle bir dönemde morallerini yükselttiğini belirterek, bu senenin otobüs sekörü için iyi bir yıl olarak geçmesini dilediklerini sözlerine ekledi.

Otokar Sultan Comfort

Küçük otobüs pazarının önderi Sultan ailesinin üyesi Sultan Comfort, çevreci ve yakıt ekonomisi sunan 106 kW’lik güçlü Cummins motoru ve altı ileri oranlı vites sistemiyle her türlü yol koşulunda yüksek performans sunuyor. Sultan Comfort, tam kuru havalı ABS fren sistemi ve ön ve arka disk frenleri ile güvenli bir şekilde duruyor.

Efatur İstanbul Kurtköy tesislerinde düzenlenen teslimat törenine Efatur Yönetim Kurulu Üyesi Emin Altunç, Efatur Genel Koordinatörü Kayhan Yılmazer, Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Direktörü Murat Tokatlı, Otobüs Satış Grup Yöneticisi Murat Torun, Otokar bayi Çavuşoğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kerim Civelek, Çavuşoğlu Otomotiv Genel Müdürü Rüştü Başargan ve Çavuşoğlu Otomotiv Bölge Satış Müdürü Fatih Demirel katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz