Bullen of IVECO Magirus, 2017 Avusturya Kamyon Yarışı’nda büyük başarı gösterdi

0
1898

Yeni sezona harika bir başlangıç yapan Bullen of IVECO Magirus, takımlar sıralamasında ilk sırayı aldı. Sürücüler sıralamasında Jochen Hahn birinci, Gerd Körber ise dördüncü oldu.

IVECO tarafından desteklenen Hahn Racing ve Schwabentruck takımlarının oluşturduğu yeni bir ortaklık olan Bullen of IVECO Magirus Takımı, Spielberg Red Bull Pisti’nde koşulan 2017 Avusturya Kamyon Yarışı’nda büyük başarı gösterdi. Team Hahn Racing’den Jochen Hahn iki zafer kazanırken, Schwabentruck Takımı’ndan Gerd Körber iki kere podyuma çıkma başarısı gösterdi.

Team Hahn Racing’den Jochen Hahn iki zafer kazanırken, Schwabentruck Takımı’ndan Gerd Körber iki kere podyuma çıkma başarısı gösterdi.

Şampiyonluğunu korumak isteyen Jochen Hahn, FPT Industrial tarafından özel olarak hazırlanmış IVECO Cursor 13 motoruyla donatılan IVECO Stralis 440 E 56 XP-R yarış kamyonu ile Avusturya Kamyon Yarışı’nda büyük başarı göstererek sürücüler sıralamasında ilk sıraya yerleşti. Schwabentruck Takımı’ndan Gerd Körber ise iki kere podyuma çıkarak sürücüler sıralamasında dördüncü sırayı aldı.

Avusturya Kamyon Yarışı’nda cumartesi ve pazar günleri ikişer olmak üzere toplam dört yarış koşuldu.

Cumartesi günü koşulan ilk yarışta Jochen Hahn, yeteneklerini göstererek IVECO ile ilk zaferini elde etti ve FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nda en yüksek puanları aldı. Gerd Körber ise bu ilk yarışta üçüncü sırayı alarak sezona iyi bir başlangıç yaptı.

Cumartesi günündeki ikinci yarışta Jochen Hahn beşinci olurken, Gerd Körber yine üçüncü olarak podyuma çıktı. Schwabentruck Takımı’nın yerel sürücüsü Markus Altenstrasser, ilk iki yarışta sekizinci ve dokuzuncu sıraları elde etti.

Pazar günkü ilk yarışta Jochen Hahn, yeni IVECO kamyonu ile üçüncü sırada giderken yarışta önünde olan Sascha Lenz ve Adam Lacko’nun birbirleriyle temas etmesinden faydalanarak yarışı ikinci sırada bitirdi ve podyuma çıktı. Şansı kötü giden Gerd Körber ise bir kaza yüzünden yarışı 11’inci olarak tamamladı. Haftanın son yarışı olan pazar günkü ikinci yarışta ise Jochen Hahn ikinci zaferini kazanırken, Gerd Körber yarışı beşinci olarak bitirdi. Bu sonuçlarla Jochen Hahn, haftayı önder olarak tamamladı.

2017 FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nın yeni ayağı 27 – 28 Mayıs tarihleri arasında İtalya’da Misano pistinde koşulacak.

Jochen Hahn, FPT Industrial tarafından özel olarak hazırlanmış IVECO Cursor 13 motoruyla donatılan IVECO Stralis 440 E 56 XP-R yarış kamyonu ile Avusturya Kamyon Yarışı’nda büyük başarı göstererek sürücüler sıralamasında ilk sıraya yerleşti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz