NISSAN Türkiye pazar payı rekoru kırdı

0
540

NISSAN Türkiye marka sıralaması ve pazar payında rekor sonuçlara ulaştı. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) verilerine göre NISSAN Türkiye, Ekim ayında binek araçlarda elde ettiği yüzde 9,5 pazar payıyla en çok satan ikinci marka oldu. NISSAN’ın Türkiye’de satışa sunduğu beş binek modelden dördüncü, kendi sınıfında ise en çok satan model olma başarısını gösterdi.​

NISSAN, binek araçlarda pazar payı ve marka sıralamasında ekim ayını ikinci tamamladı. Binek araçlarda yüzde 9,5 pazar payı elde eden NISSAN, QASHQAI, X-TRAIL, JUKE, MICRA modelleri kendi sınıflarında en çok satılan ürünler oldu. ​

NISSAN’ın ekim ayı performansını değerlendiren NISSAN Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, “Elde ettiğimiz başarıda, müşterilerimize en iyi ürünü en ideal koşullarda sunma çabamızın, onların ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte hazırladığımız yüzde 0 finansman kampanyasının etkisi yüksek. Özellikle SUV sınıfındaki liderliğimizi perçinleyen bu başarı, müşterilerimizin bize ve ürünlerimize olan güveninin bir göstergesi. Önümüzdeki iki ayda da ÖTV ve KDV indirimlerini tamamıyla fiyatlarımıza yansıtarak ve müşterilerimize en ideal koşulları sunarak tüketici faydasını en üst seviyede tutacağız.” dedi.

Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök

Sınıfının öncüsü kompakt SUV modeli QASHQAI, ekim ayında tüm pazarda en çok satan dördüncü model oldu. NISSAN’ın vazgeçilmez şehir otomobili MICRA, B-Hatchback sınıfındaki liderliğine ek olarak tüm sınıflarda en çok satan dokuzuncu model oldu. NISSAN’ın D-SUV modeli X-TRAIL ve B-SUV modeli JUKE da kendi sınıflarının en çok satan modelleri oldu.

Ekim ayında toplam otomobil pazarında 1652 adetlik satışla yüzde 7,7 pay elde eden NISSAN Türkiye, bu alanda da bu zamana kadarki en yüksek pazar payını elde ederek, marka sıralamasında beşinci sırada yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here