AOS, ilk sağdan direksiyonlu otobüsünü Euro Bus Expo Fuarı’nda sergiledi

0
1037

Anadolu Isuzu’nun yeni markası “AOS” ilk sağdan direksiyonlu otobüsü AOS Visigo HyPer’ı Birmingham’da düzenlenen Euro Bus Expo’da sergiledi.

AOS, ilk sağdan direksiyonlu otobüsü Visigo HyPer’i İngiltere Birmingham’da 30 Ekim – 1 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenen Euro Bus Expo 2018 Fuarı’nda sergiledi. Yoğun ilgi gören AOS Visigo HyPer, İngiltere pazarına uyumlu donanımlarıyla da dikkat çekti.

Anadolu Isuzu’nun yeni markası AOS, ilk ayakta Rusya, İngiltere, Amerika ve Latin Amerika ülkelerinde satışa sunulacak. Bu yeni marka, Anadolu Grubu‘nun “Anadolu’yu dünyaya, dünyayı Anadolu’ya bağlayan yıldız” olma vizyonu, grubun 1965 yılından bu yana otomotiv sanayindeki deneyimi ve sanayici kimliğinin birleşmesi sonucu ortaya çıktı. Uzun yıllar kendi tasarım yetenekleri ve Türk mühendislerinin çabaları sayesinde, yüksek yerlilik oranı ile Türkiye’de ürettiği midibüs ve otobüslerle adından söz ettiren ve Türkiye’nin midibüs ihracat lideri olan Anadolu Isuzu, yeni markası ile farklı coğrafyalarda daha da etkin olmaya hazırlanıyor.

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, fuarda Anadolu Isuzu’nun yeni markası AOS’un ilk sağdan direksiyonlu otobüsü AOS Visigo HyPer’ın direksjyonuna geçti.

AOS’un ilk sağdan direksiyonlu aracı: Visigo HyPer

AOS markasının ilk sağdan direksiyonlu aracı olan Visigo HyPer, 320 bg’lik güçlü ve yeni motoruyla sağdan direksiyonlu araç pazarına giriş yapıyor. Güçlü motoru ile uyumlu, tam otomatik ZF Ecolife şanzıman ile pazara sunulan AOS Visigo HyPer, bu donanımıyla gücünü yola daha iyi aktarırken, kullanıcısına hem verimlilik hem de yüksek çekiş gücü sunuyor.

39 kişilik yolcu sığası ile şoför ve yolcularına uzun yol otobüsleri seviyesinde konfor sunan Visigo, 5.5 m3’lük bagaj bölümü ve otomatik açılıp kapanabilen bagaj kapıları ile şehirlerarası taşımacılık, servis taşımacılığı ve geziler için uygun bir ortak olduğunu gösteriyor. Şoför için bağımsız klima, otomatik şoför camı, DRL fren sistemi, AEBS ve LDWS gibi donanımlara sahip olan Visigo HyPer, şoförlerin hayatını kolaylaştıran birçok unsurla dikkat çekiyor.

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, İngiltere Birmingham’da 30 Ekim – 1 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenen Euro Bus Expo 2018 Fuarı’ndaki Anadolu Isuzu standında hazır bulundu.

Rahat yolcu koltukları, panoramik cam tavan (opsiyonel), otomatik ve entegre klima sistemi, iki adet buzdolabı (opsiyonel) ve tuvalet birimi (opsiyonel) gibi üst düzey donanımlara sahip olan Visigo HyPer, yolcular için uzun seyahatleri benzersiz deneyimlere dönüştürüyor.

İngiltere pazarı için özel olarak sağdan direksiyonlu tasarlanan yeni AOS Visigo HyPer’in sol yanındaki otomatik bagaj kapıları, arka kombi (ısıtıcı ve buzdolabı), 5+3 kameralı monitör sistemi ve tüm yolcu koltukları için USB şarj soketleri standart olarak sunuluyor.

Modern ve göz alıcı dış tasarımı ile Visigo, 2018 yılında A’Design Platinium Award’ın sahibi oldu. Visigo’nun tasarımındaki farklılıkların ön plana çıktığı özellikler; kendine özgü ve aerodinamik dış tasarımı, benzerlerinden farklı stop lambaları ve geniş yolcu camları olarak dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here