Mercedes-Benz Actros 4163 SLT, Airbus taşıdı

0
646
Mercedes-Benz Actros 4163 SLT ağır hizmet çekicisi bir Airbus A 320 gövdesi taşıdı.

Mercedes-Benz’in Actros SLT ağır çekicisi ile Almanya’da geceleyin taşınan Airbus A 320 gövdesi geçtiği her yerde kalabalıkların büyük ilgisini çekti. Bu da son derece doğaldı; çünkü 60 metre uzunluğunda, 90 ton ağırlığında ve 5 metre genişliğindeki konvoy gerçekten görülmeye değerdi. 630 beygir gücündeki Actros SLT ağır çekici bir Airbus A 320 gövdesini güney Almanya’ya taşıdı. Uçak gövdesinin taşınması yaklaşık 11 gün sürdü. Stuttgart merkezli ağır taşımacılık firması PAULE, sert bir iniş sonrası hasar gören Airbus gövdesini Estonya Talinn’den yükledi.

630 beygir gücündeki Actros SLT, Airbus A 320 gövdesini güney Almanya’ya taşıdı.

Bir kamyon feribotu yükü Baltık Denizi’nden geçirerek Lübeck Limanı’na getirdi. Buradan yola çıkan bir Actros SLT ağır taşıma takımı üç gecede Hamburg, Magdeburg, Nuremberg ve Stuttgart’ı geçerek Kara Orman’ın kuzeyine ulaştı. Güzergah boyunca iki kez alçak köprülerden kaçınmak için Airbus ağır yük konvoyu otoyoldan çıktı. Ayrıca Actros SLT otoyoldan çıktıktan ve bir noktaya kadar yan yoldan ilerledikten sonra sürücü ters yönden tekrar otoyola girmek için uzun konvoyu geri geri sürmek zorunda kaldı. Bunlara ek olarak yükün son varış noktasına varması sırasında ikinci bir Actros SLT devreye girdi. Dar ve dik orman yolunda iki adet SLT, Airbus’ı Calw’daki KSK Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın eğitim alanındaki yeni evine taşıdı. Burada Airbus, uçak yolcularının korunması için gerçekçi eğitim senaryolarının bir parçası olarak yakın bir zamanda kullanılmaya başlanacak.

Bir kamyon feribotu yükü Baltık Denizi’nden geçirerek Lübeck Limanı’na getirdi. Buradan yola çıkan bir Actros SLT ağır taşıma takımı üç gecede Hamburg, Magdeburg, Nuremberg ve Stuttgart’ı geçerek Kara Orman’ın kuzeyine ulaştı.

Ağır taşımacılık firması PAULE, bu tür zorlu taşımacılık görevleri yüzde 100 güvenilirlik gerektirdiği için çekici olarak Mercedes-Benz Actros SLT’yi seçti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here