Bosch Car Service, büyümesini sürdürüyor

0
630

Türkiye genelinde 56 ilde toplam 185 servis noktasıyla hizmet veren Bosch Car Service’lerin oluşturduğu değer ve gelecek planları, Antalya’da düzenlenen yıllık değerlendirme toplantısında konuşuldu.

Antalya’da düzenlenen Bosch Car Service Türkiye Değerlendirme Toplantısı’na hareketlilikte dönüşüm ve gelecek konusu damgasını vurdu. Bosch Otomotiv Yedek Parça İş Birimi Bölge Direktörü Kıvanç Arman’ın ev sahipliğinde “Gelecek için hazır ol!” sloganıyla gerçekleştirilen toplantıya 185 Bosch Car Service yetkilisi katıldı. İki gün süren toplantılarda Bosch Car Service’lerin, iş kolunun Türkiye’de istikrarlı büyümesini perçinleyen en önemli güçlerden biri olduğu vurgulandı.

Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young

Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young, şirketin hareketlilik vizyonunun, ‘Otonom, emisyonsuz, kazasız, stressiz’ sürüş olduğunu hatırlatarak, Bosch Yedek Parça İş Birimi’nin ve Bosch Car Service’lerin bu vizyonun gerçekleşmesinde önemli rolü olduğunu vurguladı.

Kıvanç Arman ise konuşmasında Bosch Yedek Parça İş Birimi’nin her yıl çift haneli büyüdüğünü belirterek, “2017 yılını yüzde 34 ciro artışıyla kapattık. Bununla birlikte dağıtım ağımız ve bayi yapımız da her geçen gün büyüdü. Türkiye geneline yayılan Bosch Car Service’ler Türkiye’de istikrarlı büyümemizi pekiştiriyor. 2018 ve 2019 yılı için öncelikli amacımız, servis organizasyonumuzu hem ticari hem de binek taşıtlarda genişletmek ve hizmet kalitesini daha da iyileştirmek.” dedi.

Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özgür Demirtaş da Bosch Car Service Türkiye Değerlendirme Toplantısı‘na katılarak, dünya ve Türkiye ekonomisindeki son gelişmeler doğrultusunda gündemi değerlendirdi.

Toplantılarda ayrıca Bosch Car Service Türkiye organizasyonu, Bosch’un Etik ve Uyum Süreci, Servis Yönetim Süreçleri, Yedek Parça Dağıtım Kanalının Gelişimi hakkında bilgilendirme yapıldı. Bosch Car Service Bilinirlik Anketi’nin sonuçları açıklandı.

Bosch Otomotiv Yedek Parça İş Birimi Bölge Direktörü Kıvanç Arman

Hedef, 300 servis noktasına ulaşmak

Bosch Otomotiv Yedek Parça İş Birimi, Türkiye’de 11 ürün serisinde 140 bin kalemin üzerinde yedek parça sunuyor. Yaklaşık 15 bin üyesi bulunan, dünyanın en büyük bağımsız araç bakım ve onarım servis zinciri ‘Bosch Service’ organizasyonu da birimin sorumluluğunda faaliyet gösteriyor. Türkiye genelinde 56 ilde, toplam 185 servis noktası bulunuyor. 2020 yılına kadar Türkiye’nin 70 ilinde 300 servis noktasına ulaşılması hedefleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here