NISSAN Avrupa, 2017 yılını rekorla kapattı

0
888

Ürün yelpazesini yenilerken elektrikli araç pazarındaki konumunu güçlendiren ve geliştirmiş olduğu teknolojilerle özerk sürüşte öncü markalardan biri durumunda olan NISSAN, ürünleriyle ve teknolojileriyle ödül almaya ve satışlarıyla rekor kırmaya devam ediyor. NISSAN satışları içerisinde önemli paya sahip NISSAN Qashqai, Avrupa’nın son beş yıldır en çok satan SUV’u oldu.

NISSAN Avrupa, 2017 yılını rekorla kapatırken, 10 yıl önce yeni bir sınıf yaratan NISSAN Qashqai’nin 3 milyonuncusu İngiltere’deki Sunderland fabrikasının bantlarından indi. NISSAN’ın Sunderland fabrikası tarihi başarıya imza atarken, şirketin Datsun ve NISSAN markaları 2017 yılında toplamda 762 bin 574 adet satarak en iyi Avrupa satış performansına imza attı. Şirket, bu sonuçla 2016 yılı ile karşılaştırıldığında satışlarını yüzde 3.8 oranında artırmış oldu.

NISSAN’ın kaydetmiş olduğu başarıda, satışları yüzde 1.2 oranında artan Qashqai modeli önemli bir rol üstlendi. Sunderland tesisi, 2017 yılında 346 bin 856 adet NISSAN Qashqai üreterek bir rekora imza atarken bunların 265 bin 520 adedi Avrupa pazarında satıldı.

NISSAN Qashqai’nin satış performansının da katkısıyla NISSAN Avrupa pazarından yüzde 3.7 pay alırken, marka İspanya’da yüzde 9.4, Fransa’da yüzde 3 ve Rusya’da yüzde 12.4 büyüme kaydetti.

2014 yılında ikinci nesil olarak satışa sunulan ve kısa süre önce makyajla güncellenen Qashqai, NISSAN tarihinin Avrupa’daki en başarılı modeli olarak öne çıkıyor. NISSAN Qashqai, toplamda 19 adedi ‘Yılın Otomobili’ olmak üzere 80’in üzerinde ödül aldı. NISSAN Qashqai bir SUV pratikliğini ve kullanım özelliklerini bir hatchback otomobilin ayak izi, sürüş dinamikleri ve kullanım maliyetleriyle aynı potada eritiyor.

NISSAN Avrupa Başkanı Paul Willcox, yapmış olduğu değerlendirmede “2017 yılı NISSAN Avrupa için tam bir rekor yılı olurken 2018 yılına da son derece hızlı bir başlangıç yaptık. Qashqai sadece 10 yılda 3 milyon üretim adedine ulaşırken ekim ayında tanıtmış olduğumuz ve satışa sunulmadan önce ödül alan NISSAN LEAF her 10 dakikada bir adet olmak üzere rekor sipariş adetleriyle yüzümüzü güldürüyor.

NISSAN Qashqai’ye en çok satan araç tescili

Dünyanın önde gelen araştırma ve danışmanlık firmalarından Focus2move’un Avrupa’nın en çok satan araçları araştırmasına göre NISSAN Qashqai, bu yılın en çok satılan SUV’u olmakla kalmıyor, aynı zamanda bu önemli başarıyı 2013 yılından bu yana elinde tutan model olarak göze çarpıyor.

Geçtiğimiz yıl hayata geçirilen makyajda yeni dış tasarım, artırılmış iç mekan kalitesi, gelişmiş sürüş performansı ve yeni NISSAN Intelligent Mobility teknolojileri olmak üzere dört ana konuya odaklanılırken Qashqai kullanıcılarına daha fazla konfor ve sürüş güvenliği sunuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz