GAZ Grubu, COMTRANS 2021’de yeni araç modellerinin prömiyerini yapıyor

0
227
New-GAZ-vehicles-at-COMTRANS-2021
GAZ Grubu, COMTRANS 2021'de ticari ve binek araç segmentlerindeki yeni ürünlerini sergiliyor.

GAZ Grubu, COMTRANS 2021 Uluslararası Ticari Taşımacılık Fuarı‘nda bir dizi prömiyer sunuyor: Elektrikli araçlar ve H2 otobüsler, akıllı dijital hizmetlerle donatılmış araçlar, sınırlı hareket kabiliyetine sahip yolcular için gelişmiş konfor sunan otobüsler, salgın sırasında yolcuların ekstra güvenliği için hava dezenfektan sistemleri ile taşımacılık, otomatik şanzımanlı ve ADAS’lı kamyonlar dahil olmak üzere 15 yeni nesil araç ve otobüs ve 100’ün üzerinde yeni teknoloji çözümü. Hepsi 7-11 Eylül tarihleri arasında Moskova’da Crocus Expo’da sergileniyor.

GAZ Grubu, COMTRANS 2021‘de ticari ve binek araç segmentlerindeki yeni ürünlerini sergiliyor. Yeni nesil ürün yelpazesi, 22-85 yolcu kapasiteli otobüsleri ve doğal gaz, dizel, elektrik ve hidrojen gibi çeşitli yakıtlarla çalışan 2,5-10 ton ticari taşıtları içeriyor.

New-GAZ-vehicles-at-COMTRANS-2021-(2)
Hidrojenle çalışan CITYMAX Hydrogen büyük otobüs ve GAZelle City küçük otobüs

GAZ Grubu, küçük ve orta ölçekli işletmeler, kamu hizmetleri ve karayolu hizmetleri, sağlık ve sosyal tesisler için kargo ve yolcu taşımacılığında kapsamlı çözümler sunuyor.

GAZ Grubu’nun COMTRANS 2021’deki kilit yeni ürünleri:

– iki H2 otobüs: CITYMAX Hydrogen büyük otobüs ve GAZelle City küçük hidrojen otobüs;

GAZelle-City-Hydrogen-(1)
Hidrojenle çalışan GAZelle City küçük otobüs

– iki elektrikli araç: E-CITYMAX 12 büyük otobüs ve GAZelle e-NN HTA;

– yeni nesil CITYMAX kentiçi otobüsleri: CITYMAX 9 Euro-6 dizel ve E-CITYMAX 12 elektrikli orta otobüs. Yeni modüler platform, 70’ten 200’e kadar yolcu taşımak için çok çeşitli yolcu taşımacılığı çözümleri oluşturmak için kullanılacak;

– 32 yolcu için Valdai City alçak tabanlı otobüs;

Sobol NN kompakt dağıtım vanı;

New-GAZ-vehicles-at-COMTRANS-2021-(1)
Altı oranlı şanzıman ve ADAS’lı 10-ton GAZon NEXT ve otomatik şanzımanlı Sadko NEXT off-road kamyon

– Hava süspansiyonlu ve arka tek tekerli ambulanslar, GAZelle e-NN electric ve VW dizel motorlu vanlar dahil GAZelle NN ailesinde yeni modifikasyonlar;

– Altı oranlı şanzıman ve ADAS’lı 10-ton GAZon NEXT ve gaz yakıtlı modifikasyonlar dahil orta hizmet kamyonlar, otomatik şanzımanlı Sadko NEXT off-road kamyon, artırılmış yükleme sığası ve çeşitli özel araçlar ile 7.5-ton AYA Valdai NEXT.

GAZ Group Başkanı Vadim Sorokin: “Yarının yolcu ve ticari taşımacılık çözümlerini sergilemek için yeni ürünlerimizi tanıttık. Hareket kabiliyeti kısıtlı yolcular için azami konfor sunuyorlar. Sıfır emisyonlu araçlar, yani şehirlerdeki çevresel durumu daha iyi hale getiriyorlar. Dijital sürücü asistanlarıyla birlikte geliyorlar, bu da yolculukları daha güvenli hale getiriyor. Filo sahiplerinin ticari operasyonlarını daha verimli hale getirmelerine yardımcı olan elektronik hizmetlerle donatılıyorlar. Günümüz şehirlerinin değişen imajına ayak uydurmak için güzel görünümlüler. Mühendislerimiz, GAZ markasının Rusya ticari araç pazarında en popüler olmaya devam etmesi ve dünya çapında birçok ülkeye ihracat yapması sayesinde küresel otomotiv trendlerini şirketin imza avantajlarıyla birleştirdi: düşük sahiplik maliyeti, yüksek işlevsellik ve yoğun çalışmada sağlamlık.

New-GAZ-vehicles-at-COMTRANS-2021-(3)
Artırılmış yükleme sığası ile 7.5-ton AYA Valdai NEXT

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here