Aktifsped, Goodyear’ın Türkiye’deki ilk FleetOnlineSolutions müşterisi oldu

0
1057

Avrupa’nın en büyük filolarından Almanya merkezli HOYER’in Türkiye iştiraki olan ve Türkiye’deki yaklaşık 100 araçlık parkı ile sıvı kimyasal hammadde taşımacılığının önemli filolarından biri sayılan Aktifsped ile Goodyear arasında ilk Fleet First anlaşması imzalandı.

Fleet First sözleşmesi, Goodyear TruckForce bayileri tarafından verilecek düzenli hizmetleri, ServiceLine24H yol yardım hizmetini, lastik kaplama hizmetini ve FleetOnlineSolutions adlı filo yönetimi yazılımı içeren bir toplam filo yönetimi çözüm paketi olarak öne çıkıyor. Bu filo çözümleri paketinin en önemli unsurlarından birini oluşturan FleetOnlineSolutions, dünyanın neresinde olursanız olun, herhangi bir cihazdan filo bilgilerinize erişim sağlayan internet tabanlı bir lastik yönetim sistemi. Sistemin veritabanında araçların, yerleşkelerin, lastiklerin ve anlaşmaya varılan maddelerin ayrıntıları bulunuyor. Sözleşme kapsamındaki işlemler tüm araçlarda her zaman yapılabiliyor, böylece hizmet verimliliği azami düzeye çıkıyor ve aracın hizmet dışı süresi en aza iniyor.

Bir Goodyear servis sağlayıcı, aracınızda bir işlem tamamladığı zaman, FleetOnlineSolutions kolay okunur bir biçimde işlemi özetliyor ve raporlama yapıyor. Tüm bunlara ek olarak sistem, özel servis işlemlerinin sıklığını yönetmek için bir yetkilendirme ve onaylama aracı olarak da kullanılabiliyor. Her işlem tamamlandığında FleetOnlineSolutions, fatura süreçlerini otomatik olarak gerçekleştiriyor; tüm faturalar doğru kurda değerlendiriliyor ve herhangi bir işlem yapılmasına gerek kalmadan servis sağlayıcısına tek bir aylık hesap ekstresi ile ödeme kolaylığı sağlıyor.

Aktifsped Genel Müdürü Ekin Tırman, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Sözleşmeyi imzalamamızı takiben ilk aşamada Goodyear ekipleri tarafından filomuzdaki 62 aracın üzerindeki 380 lastik incelendi ve ardından bulgular üzerine Goodyear ekipleri ile ortaklaşa bir toplantı yapıldı. Bu inisiyatifi takiben, lastik operasyonlarımızı kapsayan maliyetlerimizde bir iyileşme sağlayacağına inandığımız ortaklaşa kararlar alındı. Goodyear ile aramızdaki ticari ilişkinin bir ortaklığa dönüştüğünü görmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Goodyear Türkiye Ticari Lastikler Direktörü Şaban Güngör ise “İlk Fleet First sözleşmemizi Aktifsped ile yapmış olmaktan gururluyuz. Bu sözleşme kapsamında Aktifsped Türkiye’de FleetOnline Solutions kullanan ilk filo olacak.” açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz