Nissan, 2022’ye kadar 1 milyon elektrikli araç satmayı hedefliyor

0
884
Nissan_LEAF-1B
Nissan Leaf

Nissan, orta vadeli planı “Nissan M.O.V.E to 2022” çerçevesinde; elektrikli araç önderliği, özerk sürüşün yaygınlaşması ve çeşitli hareketlilik çözüm hizmetlerinin sunulması da dahil olmak üzere, teknolojik bir devrimi hayata geçirmeyi hedefliyor.

Nissan Motor Co. Ltd, orta vadeli stratejik planı Nissan M.O.V.E to 2022 çerçevesinde elektrikli araç satışlarını artırmayı,özerk sürüş sistemlerini geliştirmeyi, yaygınlaştırmayı ve araçların bağlanabilirlik özelliklerini hızlandırmayı hedeflediğini açıkladı. Nissan, stratejik planı doğrultusunda 2022 yılına kadar tamamen elektrikli araç veya e-Power güç ve aktarma organlarına sahip olmak üzere yılda 1 milyon adet elektrikli araç satmayı hedefliyor.

Şirket, Nissan M.O.V.E to 2022 stratejik planı çerçevesinde, yeni Nissan Leaf ile elde edilen başarıyı geliştirerek sekiz adet tamamen elektrikli araç modeli geliştirecek ve farklı markalar altında Çin pazarında elektrikli araç operasyonunu genişletecek. Nissan ayrıca, IMx Concept’ten esinlenerek küresel bir elektrikli crossover araç tanıtacak.

Nissan, Intelligent Mobility görüşüyle geleceğe odaklanıyor

Ürün ve teknoloji stratejisiyle, yalnızca otomotiv sektörünün değil iş dünyasının gelişimine yön veren bir marka olmaya odaklanan Nissan, Inteligent Mobility görüşü doğrultusunda elektrikli araçların geleceği konusunda özerk sürüş, birbirlerine bağlanabilir araçlar ve yeni hareketlilik çözümlerine odaklanarak, çalışmalarını sürdürüyor.

Nissan Leaf, New York’dan ödülle dönüyor

Dünyanın en çok satan elektrikli otomobili olan Nissan Leaf, New York Auto Show öncesinde düzenlenen ‘Dünyanın En İyi Otomobilleri’ ödüllerinde Dünyanın En Çevreci Otomobili’ seçildi. İlk pazara sunulduğu 2010 yılından bu yana 300 binden fazla satılan Nissan Leaf, geçtiğimiz haftalarda “Japonya Yeni Otomobil Değerlendirme Programı” tarafından “5 Yıldız Güvenlik Ödülü”ne layık görülmüştü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz