Mutlular Transport’a 10 adet Tırsan Frigo

0
1913

Tırsan, soğuk zincir taşımacılığının önde gelen firmalarından Mutlular Transport’a 10 adet Tırsan Frigo T.SRI C teslim etti. Yeni araçlarıyla soğuk zincirin en önemli halkasını garanti altına alan Mutlular Transport, Tırsan avantajlarıyla verimliliğini artıracak.

Soğuk zincirin en önemli tamamlayıcısı Tırsan Frigo, sunduğu avantajlarla sektörde ağırlığını artırıyor. Iğdır merkezli hizmet veren Mutlular Transport da tercihini yüksek koruma ve yüksek satış sonrası desteğinden yana kullandı ve filosuna 10 adet Tırsan Frigo kattı. Tırsan Adapazarı fabrikasında düzenlenen törene Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Mutlular Transport sahipleri İsmail Akan ve Mutluhan Akan ile DAF-Tırsan Satış Yöneticisi Akgün Nuhoğlu katılım gösterdi.

Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu teslimat töreninde yaptığı konuşmada, bozulabilir ürünlerin taşımasında soğuk zincirin önemine vurgu yaptı ve Mutlular Transport’un yıllardır müşterilerine en ideal çözümü sunduğunu söyledi. Nuhoğlu, “Bozulabilir ürünlerin taşınmasında soğuk zincirin her halkası büyük önem taşıyor. Bu halkaların en önemlisi de taşımada kullanılan araçlardır. Zincir kırıldığında insan sağlığı ciddi tehlike altına girerken, büyük bir israf ve verimsizlikler ortaya çıkıyor. Sunduğumuz çözümlerle ürünleri taşıma esnasında her türlü hava ve sıcaklık koşullarından koruyarak soğuk zincirin devamlılığını sağlıyoruz.” ifadesini kullandı. Tırsan’ın ATP’nin devreye girmesinden üç sene önce mevzuata uygun araçlar ürettiğini kaydeden Nuhoğlu, ‘Mevzuat yürülüğe girdiğinde Tırsan müşterileri hiç bir ektra yatırım yapmadan işlerine devam ettiler.’’ dedi.

Mutlular Transport sahibi İsmail Akan da yaptığı konuşmada soğuk zincir taşımaları kapsamında donmuş ürünler, balık, ilaç ve meyve-sebze taşımaları gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Başta Türkmenistan olmak üzere Türk Cumhuriyetleri ve Avrupa’ya hizmet sunduklarını aktaran Akan, soğuk zincirin en önemli halkasını oluşturan araçları seçerken ürün kalitesine büyük bir önem verdiklerinin altını çizdi. “Tırsan kompozit panel ile soğutucu birimlerimizin çok daha az mazot tükettiğine şahit olduk. Tabii bunun sebebi de kesinlikle üstün yalıtım kalitesi. Daha net ifade etmek gerekirse dış cephe mantolaması olan bina ile olmayan bina kadar fark yaşıyoruz.” açıklamasında bulunan Akan, filolarında kullandıkları 200 adet farklı Tırsan ürünü olduğunu belirterek, “Tırsan ürün kalitesi ile zaten rakipsiz. Biz nakliyeciyiz yani araçlarımızın tekerleğinin sürekli dönmesi lazım. Tırsan’ın yaygın servis ağı ve yetkin kadroları sebebi ile araçlarımızda oluşan hasar ya da arızalara günler değil saatler içinde çözüm getirebiliyoruz. Tırsan Frigo aracını da kalitesinden emin olduğumuz için tercih ettik. Her türlü koşulda en yüksek performansı alacağımız Tırsan Frigo ile verimli ve sorunsuz hizmetler sunacağız.” dedi.

Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Mutlular Transport sahibi İsmail Akan’a bir plaket verdi.

Tırsan Frigo

Tırsan Frigo treyler, ATP (Agreement on the International Transportation of Goods – Malların Uluslararası Taşınmasına İlişkin Anlaşma) ve HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points – Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları) belgesine uygun olarak üretiliyor. Böylece Tırsan Frigo ile gıda taşımacılığı (paketli et, balık, süt, sebze, meyve vb.) uluslararası taşımacılık standartlarına uygun yapılabiliyor.

Yüksek yalıtım değeri ile yapısal bozulmalara dirençli paneller, şasi ve tüm kaynaklı komponentleri kataforez (KTL) kaplamalı olan Tırsan Frigo, 10 yıl pas yürümezlik garantisi altında bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz