Mutlu Akü, yeni teknolojilerini Automechanika Riyad Fuarı’nda tanıttı

0
2284
Renault Trucks

Mutlu Akü, Suudi Arabistan’da düzenlenen Automechanika Riyad Fuarı’nda Start-Stop akülerinin yanı sıra AGM ve EFB teknolojileri gibi birçok yeni ürününü katılımcılarla buluşturdu.

Mutlu Akü, Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde gerçekleştirilen ve otomotiv sektörü, yedek parça ve aksesuvarlarına yönelik bölgenin en kapsamlı fuarlarından biri olan Automechanika Riyad Fuarı’nda yeni teknolojilerini sektör profesyonelleri ve katılımcılara buluşturdu. Fuarda Mutlu Akü, Start-Stop akülerinden AGM ve EFB teknolojisiyle üretilen akülere, ağır hizmet akülerinden Marin akülerine kadar geniş ürün yelpazesini katılımcılara tanıttı.

Karbon yayımını azaltmak için Start-Stop akü

Mutlu Akü’nün yakıt ekonomisi ve karbondioksit yayımını azaltmak üzere tasarlandığı Start&Stop aküleri EFB (Geliştirilmiş Sulu Tip) ve AGM (Kuru tip) olarak iki tipte üretiliyor. Mutlu Akü’nün yoğunlaştırılmış enerjiye sahip EFB aküleri, tüm Start&Stop özellikli araçlarda kullanıma uygun şekilde özel olarak tasarlandı. Bu aküler, standart aküler gibi sulu tipte. Güçlendirilmiş iç yapısı sayesinde aynı sığadaki benzer bir aküye göre iki kat ömür dayanımına sahip. Ayrıca özellikle S&S sistemlerinde kullanımına göre tasarlandığından yüksek çevrim ömrü sunuyor.

AGM teknoloji aküleri ise ileri düzeyde Start&Stop özellikli araçlarda kullanım için özel olarak tasarlandı. Kurşun asit akü teknolojisinin ulaştığı son nokta olan VRLA (valf regüleli kurşun asit) AGM (absorbed glass mat – emdirilmiş cam elyaf)  tipte. Sahip olduğu bu yeni teknoloji sayesinde içerisinde serbest halde elektrolit bulunmuyor. VRLA özelliği sayesinde gaz rekombinasyon sistemine sahip. Akü, standart sulu akülerdeki bakım gerektirmeme özelliği ile geliştirildi. Döküm yapıda pozitif plaklar ve Con-Cast yapıda negatif plakları ile sağlam bir iç yapıya sahip olan akü, standart sulu akülere oranla daha yüksek marş gücü ve ömür dayanımı sunarken, geliştirilmiş S&S sistemlerinde kullanımına en uygun akü olarak öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz