Mitsubishi Fuso, Avustralya’da Shogun 510’u tanıttı

0
1192
fuso-Shogun-510
Shogun 510, Avustralya FUSO serisindeki en yüksek beygir gücünü sunuyor.
Renault Trucks
Volvo Trucks
Ford Trucks

Asya’nın önde gelen ticari araç üreticilerinden biri olan Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC), Avustralya’daki ağır hizmet Shogun serisine yeni bir model olan Shogun 510‘u eklediğini duyurdu. Resmi olarak 9 Kasım’da lansmanı yapılan yeni Shogun modeli, Avustralya FUSO serisindeki en yüksek beygir gücünü sunuyor.

Yeni Shogun modeli, Avustralya’da ağır hizmet nakliye ihtiyaçları için 6×4 çekici ya da kamyon olarak alınabiliyor. 63 ton toplam yüklü katar ağırlığı, 510 beygir güç ve 2500 Nm azami tork ile kamyon, tek veya çift treyler çekebiliyor. Kamyonun performansı, onu bir Japon markanın Avustralya pazarına sunulan en güçlü Euro VI uyumlu ağır hizmet kamyonu yapıyor. Shogun 510‘un güçlü tahriği, Daimler Truck‘ın küresel platform stratejisinin rekabet avantajlarını ortaya koyan 12,8 litrelik Daimler OM471 altı silindirli motor tarafından destekleniyor.

Şerit Takip Sistemi (LDWS) ve Elektronik Dengeleme Programı (ESP) gibi gelişmiş güvenlik özellikleri standart olarak sunuluyor. Shogun 510‘un hem çekici hem de kamyon modellerinde Active Brake Assist 5 (ABA) çarpışma önleme sistemi bulunurken, kamyon modellerinde ayrıca sürücüleri yayalara veya sol kör noktadaki nesnelere karşı uyaran Sideguard Assist yer alıyor. Üç kademeli motor fren sistemi ve gündüz LED farları ek güven sağlarken, gösterge panelindeki 7 inçlik yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran ve birinci sınıf deri kaplama direksiyon simidi sürücü ergonomisini ve uzun yolda sürücü konforunu destekliyor.

MFTBC, yerel ihtiyaçlarla uyumluluğu sağlamak için geliştirme aşamasında Shogun 510 için kapsamlı testler gerçekleştirdi. Araç, prototip aşamasında Avustralya taşrasında dış saha testlerinden, Güney Afrika’da iklim testinden ve modelin piyasaya sürüldüğü Avustralya ve Yeni Zelanda’da bir başka üretim öncesi testten geçti. Bu yeni Shogun’un piyasaya sürülmesiyle, FUSO markası bu önemli uluslararası pazarların ağır hizmet segmentinde varlığını daha da güçlendirecek.

Avusturalya serisindeki Fighter, Canter ve Rosa gibi diğer araçların yanı sıra Shogun da MFTBC‘den bitmiş araç olarak sevk ediliyor ve Daimler Truck and Bus Australia (DTBA; genel merkez: Victoria, Avustralya; Başkan ve CEO: Daniel Whitehead) tarafından dağıtılıyor. Ayrıca, en son FUSO ürünlerine gelişmiş güvenlik özelliklerinin dahil edilmesi, Avustralya hükümetinin 2050 yılına kadar karayolu ölümlerini ve ciddi yaralanmaları sıfıra indirmeye yönelik çok uluslu hedefi olan “Sıfır Vizyon” konusundaki taahhüdünün ana hatlarını belirlemesiyle ortaya çıkıyor. MFTBC, en son sürüş destek teknolojisine sahip güvenilir kamyon ve otobüsler sağlayarak, Avustralya’da ve dünyanın tüm bölgelerinde yol güvenliğini desteklemeye devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here