Mercedes, küçük van sınıfında kalıcı oluyor

0
348
mercedes-citan-01
Mercedes-Benz, elektrikli bir sürüm de dahil olmak üzere küçük vanı Citan’ın halefinin Mercedes-Benz Vanları’nın ürün yelpazesinde olmasına karar verdi.

Küçük van sınıfındaki varlığını devam ettirecek Mercedes-Benz, elektrikli bir sürüm de dahil olmak üzere küçük vanı Citan’ın halefinin Mercedes-Benz Vanları’nın ürün yelpazesinde olmasına karar verdi. Araç, yine Renault-Nissan-Mitsubishi ortaklığında üretilecek.

Mercedes-Benz Vanları Başkanı Marcus Breitschwerdt, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Yeni Citan kapsamlı bir yeniden geliştirme sürecinden geçecek ve ilk bakışta bir Mercedes-Benz olarak tanınacak. Küçük vanımızın halefine ayırdedici bir marka kimliği vereceğiz.

Mercedes-Benz Vanları, Citan’ı 2012 yılından bu yana sunuyor. Küçük van, kompakt boyutları ve geniş yükleme alanı ile kentlerde geniş bir görev yelpazesine sesleniyor. Özellikle giderek büyüyen transit işinde küçük vanlar ticari müşteriler için daha da ilgi çekici hale geliyor. Citan’ın başarısının altında yüksek işlevselliğin, çok yönlülüğün, verimliliğin, kapsamlı güvenlik donanımlarının ve yüksek sürüş konforunun birleşimi yatıyor.  

Citan’ın halefi ile Daimler AG ve Renault-Nissan-Mitsubishi, dokuz yıl önce başlayan stratejik ortaklıklarını devam ettirecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here