Prometeon’dan elektrikli ve hibrit otobüsler için “MC:01 e-URBAN” serisi

0
513
prometeon-MC01_perspective
Pirelli marka kamyon, otobüs, tarım ve iş makinesi lastiklerinin lisanslı üreticisi Prometeon, şehiriçi elektrikli ve hibrit otobüs filoları için geliştirdiği aracın tüm dingillerinde kullanabilen “MC:01 e-URBAN” serisiyle artırılmış konfor, düzenli aşınma ve azami güvenlik vadediyor.

Prometeon’un “MC:01 e-URBAN” serisi yakıt verimliliği ile yüksek dayanıklılık ve performansı bir arada sunuyor. Şehiriçi elektrikli ve hibrit otobüs filoları için geliştirilen ve aracın tüm dingillerinde kullanabilecek şekilde tasarlanan seri; dingil başına 8,1 tona kadar artırılmış yük kapasitesi, elektrikli araç torku için tasarlanmış düzenli aşınmaya sahip yapısı ile elektrikli ve hibrit otobüsler için azami güvenlik ve konfor vadediyor.

Bir önceki nesle göre dönme direncinde yüzde 10 azalma

Kullanım ömrü boyunca düzenli aşınmayı artırmak için ek zemin temas basıncı ile optimize edilmiş bir tabana sahip MC-01 e-URBAN serisi, üçlü sandviç kuşaklarıyla; artırılmış düzenli aşınma ve daha uzun lastik ömrünün yanı sıra kaplanabilir olması ve yüksek direksiyon hakimiyeti ile güvenlik ve performansı bir arada sunuyor.

Serinin bir önceki sürümüne göre yakıt verimliliği ve CO2 yayımlarında önemli bir iyileştirme sağlanırken, dönme direncinde de yüzde 10’luk bir azalma gerçekleşti. Aynı zamanda daha konforlu bir sürüş deneyimi sunan seri, düşük gürültü seviyesi (69dB) ile de rakiplerine kıyasla üstünlük sağlıyor.

Çift katmanlı taban bileşimi ile her türlü zeminde yüksek tutunma

Pirelli patentli, yüksek silikalı hamur içeriğiyle ıslak zeminlerde azami tutunma gerçekleştirebilen lastikler, daha düşük dönme direnci ve yapısal bütünlük için düşük ısı oluşturan yapısıyla en düşük sıcaklıklarda dahi tutunma ve performanstan ödün vermiyor.

Pirelli patentli altıgen topuk teli tasarım ise daha kolay montaj için yüksek esneklik ve kolay kaplanabilirliği bir arada sunuyor.

Serinin geliştirilen özellikleri

Serinin yük kapasitesi geliştirme ile birlikte 7,7 tondan 8,1 tona çıkarılırken, dönme direnci azaltılarak etiket değeri C’den B‘ye yükseltildi. Ek kauçuklu yeni yapısı ve geliştirilen yanak tasarımı ile daha sağlam ve uzun lastik ömrü elde edildi.

Özellikle elektrikli araç torkuna göre geliştirilmiş düzensiz aşınmayı engelleyen yapısı ile artırılmış konfor ve daha uzun kullanım ömrünü bir arada sunuyor.

Seri ayrıca, tüm mevsimlerde yüksek güvenlik sağlayan, ulusal kış lastiği yasaları ile uyumlu “3PMSF” etiketine sahip bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz