Mercedes-Benz Türk’ün MobileKids Trafik Eğitim Projesi çocuklarla buluşmaya devam ediyor

0
504

Mercedes-Benz Türk, ana şirketi Daimler AG’nin 2001 yılında Almanya’da başlattığı, 2013 yılında ise Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile birlikte Türkiye’de hayata geçirilen MobileKids Trafik Eğitim Projesi, 2018 yılında da etkinliklerini sürdürüyor. MobileKids Türkiye bu kez, 11 mart tarihinde İstanbul Levent’te bulunan Metrocity AVM’de çocuklar ve aileleriyle buluştu.

Öğretici oyunlarla trafik bilinci kazandırılıyor

MobileKids Trafik Eğitim Projesi kapsamında farklı illerdeki okullarda Trafik Ateşböceği ile verilen trafik eğitimlerine ek olarak daha çok çocuğa ulaşabilmek amacıyla farklı tarihlerde yan etkinlikler düzenleniyor. Mart tarihinde İstanbul Levent’te bulunan Metrocity AVM’de çocukların katıldığı atölye ve yaratıcı drama çalışmaları ile trafik bilincinin yaygınlaştırılması amaçlanıyor. Atölye çalışmalarında “Kendi Trafik İşaretini Tasarla”, “Boyama Etkinlikleri”, “Mini Şehir”, “Kes Yapıştır Trafik Işıkları” başlıklı etkinlikler yer alırken, drama etkinliğinde ise drama önderi, çocuklara temel trafik kurallarını eğlenceli ve eğitici bir tiyatro gösterisiyle anlatıyor.

İnternet üzerinden de eğitim alınabiliyor

Etkinlikte, projenin önemli diğer bir ayağını oluşturan online eğitim sitesi de ailelere anlatılıyor. MobileKids Türkiye web sitesini (tr.mobilekids.net) ziyaret eden çocuklar, proje kapsamında okulları ziyaret eden Trafik Ateşböceği’nde verilen eğitimin aynını eğitici videolar ve eğlenceli oyunlarla alabiliyorlar. Eğitimi başarıyla tamamlayan çocuklar, “Geleceğin Usta Şoförü” eğitim sertifikasının yanı sıra MobileKids’ten sürpriz hediye setinin de sahibi oluyor.

Uygulamalı eğitimle bilgiler pekişiyor

Bugüne kadar 12 ilde, 15 noktada, 22 yerleşik, 14 taşımalı olmak üzere 36 okulda 17 bin 806 çocuğa bire bir 6 saat trafik eğitimi verilen projede, eğitim etkinlikleri ilköğretim okullarının bahçelerine yerleştirilen Trafik Ateşböceği’nde gerçekleştirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here