Renault Trucks’ın T serisi yüksek kabin çekicisi, Alman Tasarım Ödülü’nün sahibi oldu

0
1153

Alman Tasarım Konseyi, Renault Trucks T serisine ulaştırma kategorisinde Alman Tasarım Ödülü verdi. Böylece konsey, uzun yol çekicilerinde ön plana çıkan Renault Trucks T serisinin tasarımını ve estetiğini ödüllendirdi. 

Fransız üretici Renault Trucks, Frankfurt’ta düzenlenen Ambiente Uluslararası Fuarı’ndaki törende Alman Tasarım Konseyi‘nden T yüksek kabin serisinin özel tasarımı için ödülünü teslim aldı.

Renault Trucks T, trapez kabin, 12 derece eğimli ön cam ve pi şeklinde cephe gibi üç ana unsuru ile ön plana çıkıyor. T yüksek kabin çekici, siyah kaplaması, alüminyum poryalar, karbon görünümlü yüzeyler ve kapı kollarının kırmızısını yansıtan ince kırmızı çizgilerle farklılaştırılmış bir görünüm sunuyor.

Ödülü, Renault Trucks Almanya Ürün Müdürü Eric Lengefeldgerman aldı.

Renault Trucks Tasarım Direktörü Hervé Bertrand, “Bu ödülü almaktan büyük gurur duyuyoruz. Renault Trucks T, modern tasarımı ile azami konforu sunan bir kamyon. Yenilikçi tasarımı, bu ödül sayesinde bir kez daha kendini kanıtladı.” dedi.

İlk olarak 2016 Almanya IAA Fuarı’nda tanıtılan Renault Trucks T yüksek kabin çekici, genç kamyon sürücüleri tarafından verilen “Genç Profesyoneller Kamyon Ödülü 2017“de ikinci sırada yer almıştı. Alman Tasarım Ödülü ise Almanya ve uluslararası tasarım alanındaki yenilikçi ürünleri ve projeleri, üretici ve tasarımcıları ile birlikte ödüllendiriyor. Ödüller, 1953’te federal parlamento girişimi tarafından kurulan Alman Tasarım Konseyi tarafından veriliyor. Kazananlar, alanlarında tanınan uzman 43 kişilik bir jüri tarafından seçiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz