Sachs ticari araç amortisörleri plastik koruma kitleriyle daha dayanıklı

0
245
ZF-SX_HCV_product-IMG_shock_absorbers_without_plastic_CMYK_2019-10_UN
ZF Aftermarket, otomotiv satış sonrası parça yenileme pazarı için plastik kaplama kitlerini ticari araç amortisörleri için sunuyor.

Sachs amortisörleri ile ticari araçlar güvenilir ve ekonomik bir şekilde çalışıyor. Alman kalite ve dayanıklılık anlayışıyla üretim gerçekleştiren ZF Aftermarket, ürettiği orijinal ekipmanlara ek olarak satış sonrası için plastik koruyucu kitleri Sachs ticari araç amortisörleri için sunarak amortisörlerin hizmet ömrünü daha da artırıyor.

Nakliye güvenliği, özellikle hassas yük taşıyan ticari araç operatörleri için en önemli öncelik. Güvenlikle ilgili bir yedek parça olarak amortisör, yay ile birlikte tekerlek süspansiyonu ve şasi arasındaki bağlantıyı oluşturuyor. Şasi yayının titreşimlerini azaltıyor, yavaşlatıyor ve optimum yol teması sağlıyor. Sachs ticari araç amortisörleri, azami taşıma güvenliği sunarken, optimum sürüş konforu sağlıyor.

ZF Aftermarket, artık otomotiv satış sonrası parça yenileme pazarı için plastik kaplama kitlerini ticari araç amortisörleri için sunuyor. Plastik koruyucu tasarım, metal koruyuculara göre aşağıdaki avantajlara sahip:

  • Plastik, nem ve toz gibi aşındırıcı etkilere çok daha dayanıklıdır.
  • Kapakta metal yerine plastik kullanılması aynı zamanda her bir amortisörün ağırlığını da azaltır ve bu da sonuçta önemli olan ağırlık azaltma görevine katkıda bulunur.

Plastik kapaklı amortisörlerin montajı, metal kapaklı amortisörlerde olduğu gibi yapılıyor. Bu nedenle, amortisör montajı parçalarının (pimli bağlantılar / amortisör yatakları) doğru şekilde düzenlenmesine dikkat edilmeli. Ayrıca, amortisör bağlantıları, direksiyon ve kauçuktan metale parçalar her muayenede kontrol edilmeli. Segman bağlantılarının tespit cıvatalarının hafifçe greslenmesi tavsiye ediliyor. Bununla birlikte, kauçuk ve metal parçalar grese karşı korunmalı.

Ticari araç amortisörleri düzenli kontrol edilmeli ve gerekirse en geç 250.000 km’de bir değiştirilmeli. Çevresindeki parçaların da profesyonel bir kontrole tabi tutulması öneriliyor. Bu şekilde, amortisörlerin çevresindeki arızalı bir parça, zamanında tespit edilebiliyor ve maliyet yaratan ve araçların faaliyetini durduran uzun tamir süreleri önlenebiliyor.

OEM kalitesinde çok çeşitli Sachs amortisörleri

Amortisörün değiştirilmesi gerekiyorsa, ZF Aftermarket uzmanları OEM kalitesindeki Sachs amortisörlerinin kullanılmasını öneriyor. ZF Aftermarket ürünleri her zaman yüksek kaliteli malzemelerden üretiliyor ve en son teknolojiyi yansıtıyor. ZF Aftermarket tarafından Sachs markası altında sunulan amortisör çeşitleri, amortisör sertliğini gerçek zamanlı olarak sürüş durumuna göre ayarlayan klasik amortisörleri ve CDC amortisörleri içeriyor. Ayrıca standart veya hava yaylı kabin amortisörlerinin yanı sıra CALM (Kabin Hava Seviyelendirme Modülü) ve römorklar için dingil amortisörleri de mevcut. ZF Aftermarket portföyündeki bir diğer önemli nokta da kompakt bir ünite olarak amortisörlerin ve hava yaylarının yan yana olağan kurulumuna bir alternatif oluşturan Sachs havalı yay amortisör modülleri.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz