Mercedes-Benz Türk’ten Kökez Uluslararası Nakliyat’a 20 adet Actros çekici

1
2317
Renault Trucks


Kökez Uluslararası Nakliyat, filosundaki araç sayısını artırırken tercihini Mercedes-Benz’den yana yaptı ve filosuna 20 adet Euro 6 motorlu Actros 1845 LS çekici kattı. Kökez Uluslararası Nakliyat, araçların tamamını uluslarası nakliyede ve uzun yol taşımacılığında kullanacağını açıkladı.

Mercedes-Benz’den ilk defa sıfır araç alımı yapan Kökez Uluslararası Nakliyat’ın filosuna kattığı 20 adet Actros çekicinin hepsi özel donanımlı. Bu özel donanım kapsamında araçlarda “dingil yükü ölçümü, alüminyum jant, ADR, buzdolabı, şasi yan etekleri, havalı korna ve retarder” bulunuyor.

Mercedes-Benz Türk Pazarlama Merkezi’nde gerçekleştirilen teslimat törenine Mercedes-Benz Türk Kamyon Filo Satış Müdürü Haluk Burçin Akı, Mercedes-Benz Türk yetkili bayi Hasmer Otomotiv Genel Müdürü Serhat Bağcı, Hasmer Otomotiv Kamyon Satış Müdürü Burak Ödül, Kökez Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Bakırcı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Gökarslan ve Genel Müdürü Rıdvan Tepetaş katıldı. Mercedes-Benz Türk yetkili bayi Hasmer Otomotiv tarafından gerçekleştirilen bu satış, Mercedes-Benz Türk Finansal Hizmetler şirketi tarafından kredilendirildi ve araçların tamamına servis sözleşmesi yapıldı.

Kökez Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Bakırcı, yaptığı konuşmada “Mercedes-Benz Türk ile ilk defa sıfır araç yatırımı yaptık. Uluslararası nakliye ve uzun yol yük taşımacılığında kullanacağımız Actros çekicilerin düşük yayıma ve yakıt ekonomisi sağlayan dayanıklı motorlara sahip olmasının yanı sıra markanın güvenilir olması bizim için çok önemli bir unsur. Mercedes-Benz Türk’ün yaygın servis ağına sahip olması da bizim için bir diğer önemli etken. Mercedes-Benz Türk, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler ve Hasmer Otomotiv’e işbirlikleri için çok teşekkür ediyor, iş ortaklığımızın ilerleyen dönemlerde artarak devam etmesini temmeni ediyoruz. Ayrıca bu sene 50’nci yıldönümünü kutlayan Mercedes-Benz Türk’ü yürekten tebrik ediyoruz.” dedi.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Filo Satış Müdürü Haluk Burçin Akı ise “Türkiye’deki 50’nci yılımızı kutladığımız bu önemli yılda kamyon satışlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Önemli bir iş ortağımız olan Kökez Uluslararası Nakliyat firmasına 20 adet Mercedes-Benz Actros 1845 LS çekici teslimatını gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Mercedes-Benz Türk olarak her zaman en doğru ürünleri müşterilerimiz ile buluşturuyoruz. Yeni araçların Kökez Uluslararası Nakliyat’a hayırlı olmasını ve bol kazanç getirmesini diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Actros 1845 LS

Actros 1845 LS‘de Mercedes-Benz’in çevre dostu, ekonomik ve güçlü OM 471 motoru kullanılıyor. 12.8 litre hacme sahip altı silindirli bu motor, 450 beygir (330 kW) güç ve 2200 Nm azami tork üretiyor. Euro 5 ile karşılaştırıldığında daha düşük yakıt tüketimi sağlayan bu motor, yüzde 20 daha uzun ömür ve 410 kW’lik güçlü motor freni ile öne çıkıyor.

Mercedes-Benz Türk Pazarlama Merkezi’nde gerçekleştirilen teslimat törenine Mercedes-Benz Türk Kamyon Filo Satış Müdürü Haluk Burçin Akı, Mercedes-Benz Türk yetkili bayi Hasmer Otomotiv Genel Müdürü Serhat Bağcı, Hasmer Otomotiv Kamyon Satış Müdürü Burak Ödül, Kökez Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Bakırcı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Gökarslan ve Genel Müdürü Rıdvan Tepetaş katıldı.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz