Daimler Otobüsleri, Busworld Europe 2019’da e-mobiliteye odaklanıyor

0
1521
daimler-buses-busworld-europe
Daimler Otobüsleri, “Busworld Europe”ta geleceğin otobüs hareketliliği için bütünsel çözümlerini tanıtacak.

Daimler Otobüsleri, otobüsler için dünyanın en büyük fuarı olan ve 18 – 23 Ekim tarihleri arasında Brüksel’de düzenlenecek “Busworld Europe”ta geleceğin otobüs hareketliliği için bütünsel çözümlerini tanıtacak.

Daimler Otobüsleri Başkanı Till Oberwörder, 17 Ekim tarihinde düzenlenecek ve Daimler Otobüsleri’nin güncel ve gelecekteki yelpazesi hakkında bilgi vereceği basın toplantısı hakkında şu açıklamayı yaptı: “Mercedes-Benz, Setra ve Omniplus markalarımızla ticaret fuarında geleceğin otobüs endüstrisi için sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler tanıtacağız. Tanıtımımız müşterilerimize her amaca uygun otobüsler ve hareketlilik çözümleri sunduğumuzu gösterecek. Özellikle e-mobilite sektöründe kent yöneticileri ve taşımacılık firmaları yerel toplu taşıma için terzi işi çözümler bekliyorlar. Ürün ve kapsamlı desteği içeren toplam sistemimiz ile burada oldukça iyi bir konumdayız. eCitaro siparişlerinin üç haneli rakamlara ulaşması doğru yolda olduğumuzun altını çiziyor. Ürün markaları yelpazemiz, Omniplus On ya da müşterilerimizin ihtiyacı için tasarlanan elektrikli hareketlilik danışma hizmeti gibi akıllı ve bağlantılı hizmet sunumları ile tamamlanıyor.

Mercedes-Benz-eCitaroG
Elektrik tahrikli Mercedes-Benz eCitaro G

Daimler Otobüsleri’nden toplam e-mobilite sistemi

Ticaret fuarındaki tanıtımın odağı Daimler Otobüsleri’nin toplam e-mobilite sistemi olacak. Mannheim fabrikasında seri olarak üretilen ve müşterilerin sipariş verebildiği tamamen elektrikli Mercedes-Benz eCitaro, belediye yöneticilerine ve taşımacılık firmalarına filolarını sıfır yayımlı sürüşe uyarlamaları fırsatı veriyor. Aküden güç alan kentiçi otobüsü çevreyle dost toplu taşımacılığı simgeliyor ve daha iyi hava kalitesine katkıda bulunarak kentlerdeki yaşam şartlarını iyileştiriyor.

Mercedes-Benz-Tourismo
Mercedes-Benz Tourismo

eCitaro otobüsler şu anda Berlin, Hamburg, Oslo/Norveç ve Ystad/İsveç gibi kentlerde düzenli olarak hizmet veriyor. Ayrıca Lüksemburg, Norveç, İsveç ve İsviçre’ye teslimatlar yapılmış durumda. Avrupa çapında başka üç haneli teslimatlar bu yıl içinde ve gelecek yıl yapılacak.

Mercedes-Benz-Sprinter-Travel75
Mercedes-Benz Sprinter Travel 75

Kapsamlı sistem yaklaşımı ile e-Mobility-Consulting

Otobüs filolarının elektrikli hale getirilmesi taşımacılık işinde büyük bir değişim gerektirdiği için Daimler Otobüsleri, kapsamlı bir danışmanlık yaklaşımı ile müşterilerinin bütün bir e-mobilite sistemini anlamalarına yardımcı oluyor. Daimler Otobüsleri e-Mobility-Consulting takımı, farklı vakalardaki olası operasyonları belirleyerek diğerlerinin yanında, hat uzunluğunu, yolcu hacmini, enerji gereksinimlerini, menzil hesaplamalarını ve şarj yönetimini dikkate alıyor. Sonuç müşterilerin ihtiyaçları için terzi işi çözümler oluyor. Servis konusuna gelindiğinde de e-mobilite sistemleri atölye danışmanlığının ve yüksek voltajlı sistemlerde çalışmak için eğitimlerin yanı sıra e-mobiliteye bağlı olarak modifiye edilen servis ağı ya da sürücüler için eko-eğitimler Omniplus eMobility servis kavramının yapı taşlarını oluşturuyor.

Setra-S515HD-ComfortClass
Setra S 515 HD ComfortClass

Daimler Otobüsleri için tüm e-mobilite sistemi, Daimler Sürdürülebilirlik Stratejisi 2039’un bir parçası ve diğerlerinin yanı sıra Daimler Otobüsleri’nin sürdürülebilir ve yayımsız hareketlilik yolunda izleyeceği yolu gösteriyor.

Tüm müşteri ihtiyaçları ve otobüsle hareketlilik gereksinimleri için çok yönlü program

Daimler Otobüsleri, Busworld Europe’ta sekiz Mercedes-Benz ve Setra araçtan oluşan çok yönlü programını tanıtacak. Ziyaretçiler ayrıca Omniplus On hizmeti ve Daimler Otobüsleri’nin eMobilite Danışmanlığı hakkında daha fazla bilgi edinebilecekler.

Setra-S516HDH-TopClass
Setra S 516 HDH TopClass

e-mobilite sistemlerine ek olarak Mercedes-Benz, çok yönlü Intouro’yu ve ekonomik, güvenli ve konforlu Tourismo 15 RHD yüksek katlı seyahat otobüsünü sergileyecek. Sprinter Travel 75’in dünya tanıtımı da fuarda yapılacak. Bu araç, yeni yüksek sığalı dingilleri sayesinde 21+1 koltuğa çıkarılan yolcu sığası ile sınıfında yeni ölçütler belirleyecek.

Setra markasının sergilenen araçları seyahat otobüsleri için terzi işi çözümler gösterecek. Yelpaze verimli Setra MultiClass S 415 LE business bölgesel otobüsten yüksek katlı Setra ComfortClass S 515 HD ve süper yüksek katlı Setra TopClass S 516 HDH seyahat otobüsleri ile Setra TopClass S 531 DT çift katlı seyahat otobüsüne kadar uzanıyor.

Setra-S531DT-TopClass500
Setra S 531 DT TopClass 500

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here