Mercedes-Benz Türk, son bir yılda 4 bin saat kamyon ürün eğitimi verdi

0
1762

Mercedes-Benz Türk, 2016 yılı mayıs ayında başlayan yeni ürün yelpazesi eğitimlerini yıl boyu sürdürerek, bu yıl mayıs ayında gerçekleştirilen eğitimle birlikte toplam 4 bin saat eğitim verdi.  

Mercedes-Benz Akademi, son bir yılda 500 gün eğitim vererek 2 bin 100 kişiye yenilenmiş Mercedes-Benz kamyon ve çekicilerin güncel teknolojilerini anlattı.

Bu yıl 50’nci yılını kutlayan Mercedes-Benz Türk’ün yeni kamyon ürün yelpazesini tanıtmak için gerçekleştirdiği ve katılımcılara hem teorik bilginin verildiği hem de sürüş deneyiminin yaşatıldığı üçer günlük eğitim programları mayıs ayında dört ayrı grupta gerçekleştirildi. Eğitimler başta Mercedes-Benz Türk’ün satış ve ikinci el organizasyonuna, bayi genel müdürleri ile satış müdürlerine ve Türkiye’deki satış danışmanlarına verildi.

Mercedes-Benz Akademi bünyesinde farklı hedef gruplarına, özelleştirilmiş içeriklerde yenilenmiş ürün yelpazesinin tüm özelliklerini yakından tanıtan ayrıntılı eğitim programı, Nisan 2016’da yapılan tanıtım eğitimiyle başladı. Yıl boyu devam eden eğitimlere Mercedes-Benz Akademi’nin uzman eğitmenleri rehberlik etti. Son olarak bu yıl mayıs ayında yapılan ve pazarda faaliyet gösteren farklı sınıflarda farklı marka araçların da bulunduğu sürüş deneyimlerine yer verilen ikinci büyük ve kapsamlı eğitim programına katılım yüksekti.

Euro 6 teknolojisine sahip Mercedes-Benz kamyon ve çekici eğitimleri yıllık bir plan doğrultusunda hem Mercedes-Benz Türk A.Ş. satış ve servis teşkilatının danışman ve teknisyenlerine hem de Mercedes-Benz kamyon müşterilerinin şoförlerine sunuldu. Teorinin yanı sıra uygulama ile pekiştirilen eğitimlerde katılımcılar yeni Actros, Arocs ve Atego ürün yelpazesindeki araçların becerileri, ekonomiklikleri, konfor özellikleri, sağlamlıkları ve çeviklikleri hakkında bilgi alıp deneyimlediler. Aynı zamanda yoğun şekilde sürdürülen teknik eğitimlerle de Mercedes-Benz sertifikalı teknisyenler, Euro 6 teknolojisine yönelik arıza teşhis ve tamir konularında ihtiyaç duydukları tüm yeni bilgileri edindiler. Bu süreçte yapılan eğitimlere toplam 2 bin 100 kişi katıldı.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Geçen sene Türkiye’nin hizmetine sunduğumuz tamamen yenilenmiş ürün yelpazemizin özellikleri ve teknolojisi, ticari taşıt sektörünü geleceğe taşıyacaktır. Konfor, güvenlik ve tasarımıyla ağır vasıta kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt verecek özelliklerle güncel teknolojileri bünyesinde barındıran yeni ürün yelpazemizin bu özelliklerle piyasada fark yaratacağına inancımız tam; ancak bunun ürünümüzü doğru tanıtmamızla doğru orantılı olduğunu düşünüyoruz. Kullanıcılarımıza doğrudan ulaşmak için ve ürünlerimizin etkili kullanımını garanti altına alabilmek için daha proje aşamasında eğitim planımızı da oluşturduk. Yeni ürün yelpazesi eğitimlerimizin başlangıcından bu yana 4 bin saatlik eğitim ile bir yıllık süreyi geride bıraktık. Toplam 2 bin 100 kişiye ulaştığımız ürün eğitimlerimiz bundan sonra da ihtiyaçlar doğrultusunda devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır

Mercedes-Benz Akademi Müdürü Cem Altındiş ise “Mayıs ayı itibariyle bir yıllık dönemini geride bıraktığımız eğitim programımız katılımcıların yoğun ilgi ve beğenisiyle karşılandı. Programımızın önemli mihenk taşları, ürünlerimizin tanıtımından hemen önce; yani geçtiğimiz yılın nisan ayında gerçekleştirilen tanıtım eğitimi, sonrasında Eylül 2016’da basın mensupları ve filo müşterilerimizin katılımıyla yapılan sürüş etkinliği ve son olarak da mayıs ayında gerçekleştirilen ve tüm ürünlerimizi deneyimleme fırsatı sunduğumuz büyük organizasyonlarımız oldu. On-road ve off-road sürüşü de içeren bu eğitimlerimizi ağırlıklı olarak İstanbul Park tesislerinde gerçekleştirdik. Bunların dışında yıl boyunca eğitim takvimimizde mevcut planlanmış satış ve satış sonrası eğitimlerimizi sürdürdük ve yine müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda oluşan sürüş ve araç tanıtım eğitimlerini, müşterilerimizin kendi kullanım koşullarında ve bölgelerinde olacak şekilde ülke genelinde gerçekleştirdik. Bu kapsamda bayi sahibi ve genel müdürlerinden bayi danışman ve teknisyenlerine, müşteri merkezi ve çağrı merkezi çalışanından müşterilerimiz ve şoförlere kadar geniş bir kitleye toplamda 500 gün eğitim verildi.” dedi.

Mercedes-Benz Akademi 5’inci yılını kutluyor

Mercedes-Benz Akademi Müdürü Cem Altındiş, “Mercedes-Benz Akademi olarak yeni kamyon ürün yelpazesine yönelik faaliyetlerimize 2012 yılında kendi eğitmenlerimizin eğitimi ile başladık. Hem Almanya hem Türkiye’de devam eden geliştirme çalışmalarına paralel olarak araçlarımızın öncelikle tahrik sistemleri, yürüyüş takımları, emniyet sistemleri, elektrik/telematik ve pasif konfor kapsamlarına ilişkin eğitimler alındı. Önce öğrenip, özümseyip sonra öğrettik. Mercedes-Benz kamyonları en son teknolojik yenilikleri sunuyor. Bizim başlıca amacımız müşterilerimizi bu teknolojiyi etkin kullanma olanağına kavuştururken, satış ve müşteri hizmetleri tarafında da tüm personelimizin müşterilerimize gereken desteği verebilecek bilgi seviyesine ulaştırmak oldu. Bugün yeni aldığınız akıllı telefonunuzda kullanmayı bilirseniz hayatınızı kolaylaştıracak pek çok farklı işlev olduğu gibi, Mercedes-Benz kamyonlarında da sürücülerin etkin kullanması durumunda azami verim sağlayacağınız bir dizi teknolojik işlev mevcut. Biz eğitimlerimizde bunları da anlatıyoruz.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz