Mercedes-Benz eCitaro fuel cell, “Yılın Otobüsü” ve “Yılın Ekolojik Otobüsü” seçildi

0
768
Mercedes-Benz eCitaro fuel cell
Mercedes-Benz eCitaro fuel cell, uzmanlardan oluşan heyeti iki kategoride ikna ederek "Yılın Otobüsü" ve "Yılın Ekolojik Otobüsü" ödüllerini aldı.

Hidrojen bazlı yakıt hücresi menzil uzatıcısına sahip Mercedes-Benz eCitaro fuel cell, İspanyol yayın grubu EDITEC tarafından düzenlenen ulusal yarışmada iki ödül kazandı. 817 nakliye firması yöneticisi ve teknik uzmandan oluşan jüri, yük ve yolcu taşımacılığına yönelik olarak katılan ticari araçları çeşitli kategorilerde değerlendirdi. Yarışmaya 24 firma toplam 28 modelle katıldı. Mercedes-Benz eCitaro fuel cell, uzmanlardan oluşan heyeti iki kategoride ikna ederek “Yılın Otobüsü” ve “Yılın Ekolojik Otobüsü” ödüllerini aldı. Ödül töreni bu yılın başında Madrid’de gerçekleşti.

Menzil uzatıcı olarak yakıt hücresine sahip tamamen elektrikli alçak tabanlı bir otobüs olan Mercedes-Benz eCitaro fuel cell, şehirde sürdürülebilir ve verimli mobilite için yayımsız bir çözüm sunuyor. Menzil uzatma için akü-elektrikli tahrik ile yakıt hücresinin kombinasyonu, ortalama gereksinimler için yeniden şarj edilmeden 400 km’ye kadar menzil sağlıyor. Bu, eCitaro fuel cell‘in, daha önce yalnızca dizel motorlu araçların hizmet verdiği hemen hemen tüm şehiriçi güzergahlarda kullanılabileceği anlamına geliyor. Küçük bir aküye sahip hidrojenli otobüslerin aksine, yakıt hücresi ana güç kaynağı olarak değil, yalnızca menzili uzatmak için kullanılıyor. Şebekeden gelen elektrik hidrojenden nispeten daha ucuz olduğundan, tamamen elektrikli şehiriçi otobüsler özellikle ekonomik bir çalışma sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz