Mercedes-Benz Trucks’ta Jürgen Distl üretim ağının başına geçti

0
773
Jurgen Distl-mercedesbenztrucks
Mercedes-Benz Trucks CFO'su Jürgen Distl (44), 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren Mercedes-Benz Trucks Operasyonlarından sorumlu olacak.


Mercedes-Benz Trucks CFO’su Jürgen Distl (44), 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren Mercedes-Benz Trucks Operasyonlarından sorumlu olacak. Sven Gräble‘ın yerine geçecek ve Wörth (Almanya), Aksaray (Türkiye) ve Molsheim (Fransa)’da bulunan tesisleri içeren Mercedes-Benz Trucks üretim ağını yönetecek. CFO olarak Mercedes-Benz Trucks’ın Finans ve Controlling’inden sorumlu olmaya devam edecek. Ayrıca yeni görevinde Mercedes-Benz Special Trucks‘tan da sorumlu olacak.

Jürgen Distl, 2003 yılında Daimler Group’a katıldı ve 2007 yılına kadar Mercedes-Benz Trucks’ın Finans ve Controlling bölümünde çeşitli görevlerde bulundu. 2009 yılına kadar Mercedes-Benz Special Trucks’a CFO olarak geçmeden önce Mercedes-Benz Trucks Yönetim Kurulu Asistanlığı yaptı. 2012’den 2019’a kadar Jürgen Distl, örneğin Daimler Truck North America, Mercedes-Benz Passenger Cars ve Daimler Truck Global Powertrain için çeşitli üst düzey controlling konumlarında bulundu. 2019’un sonundan bu yana Jürgen Distl, Mercedes-Benz Trucks’taki tüm finansal konulardan CFO olarak sorumlu.

Mercedes-Benz Trucks CEO’su ve Daimler Truck Holding AG Yönetim Kurulu Üyesi Karin Rådström, atamayla ilgili olarak “Jürgen Distl, Mercedes-Benz Trucks işine bütünsel bir bakış açısıyla bakan çok deneyimli ve güçlü bir lider. Sürekli olarak operasyonel iyileştirmeler yaparak ve aynı zamanda sıfır yayımlı araçlara geçişi yöneterek operasyon ekibimize liderlik etme konusunda mükemmel bir iş çıkaracağına inanıyorum. Kendisine bu önemli görev için başarılar diliyorum.” dedi.

mb-management
Şu anda Mercedes-Benz Trucks Operasyonlarını yöneten Sven Gräble (49) kendi isteğiyle şirketten ayrılıyor.

Şu anda Mercedes-Benz Trucks Operasyonlarını yöneten Sven Gräble (49) kendi isteğiyle şirketten ayrılıyor. Havacılık mühendisi, kariyerine 2001 yılında Wörth’deki Mercedes-Benz fabrikasında başladı. Hindistan ve Japonya’daki Daimler Trucks Asia’da diğerlerinin yanı sıra çeşitli üst düzey görevlerde bulundu ve Chennai, Hindistan’daki Daimler India Commercial Vehicles Pvt Ltd. (DICV) ticari araç tesisinin kurulmasında kilit rol oynadı.

Karin Rådström, şunları söyledi: “Tüm Yönetim Kurulu adına, Sven Gräble’a son 21 yıldaki bağlılığı ve başarıları için teşekkür etmek istiyorum.Daimler Truck’taki üretim ağını başarıyla geliştirdi ve organizasyon genelinde yalın bir zihniyet geliştirmede kilit rol oynadı. Mercedes-Benz Trucks ekibiyle birlikte kendisine geleceği için en iyisini diliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz