LIQUI MOLY’den çevreci el temizleme kremi

0
1020
Renault Trucks

LIQUI MOLY, el temizleme kremini daha çevre dostu hale getirdi. Alman otomotiv kimyasalları uzmanı şirketin yeni formülünde, mikroplastik aşındırıcı malzeme kullanımından vazgeçildi. Plastiğin yerini biyolojik bir aşındırıcı madde aldı: mısır koçanı unu.

Cilt bakımı önemlidir; özellikle de cildin zorlu şartlara maruz kaldığı mesleklerde. Motorlu taşıt sektörü de bunlardan biridir. Bu sektörde cilt sorunları, meslek hastalıklarının başında gelir, hatta mesleği sürdürememeye yol açacak boyutlara varabilir. Dolayısıyla, el yıkama gibi koruyucu önlemler çok önemlidir. LIQUI MOLY’nin el temizleme kremi son derece yumuşak, cildin asitliği açısından nötr ve çok etkilidir. Yağlar, katran, zift veya boyalar gibi güçlü kirleri bile çıkarır.

Temizlerken cilde zarar vermemekle kalmaz, yeni formülü sayesinde aynı zamanda çevre dostudur. Bu üründe plastik aşındırıcı madde kullanılmamıştır. Çünkü plastiğin türüne ve yoğunluğuna bağlı olarak, mikroplastik adı verilen maddeler kanalizasyon vasıtasıyla doğal sulara, oradan da insanların besin zincirine karışabilmektedir. Gerçi LIQUI MOLY el temizleme kremlerinde kullanılan eski formül de zararsızdır. Çünkü kullanılan aşındırıcı madde, sudan daha yüksek yoğunluktaki poliüretandan oluştuğundan, arıtma tesislerinde ayrılmaktadır. LIQUI MOLY Geliştirme Müdürü David Kaiser, “Yeni formülde bilinçli olarak mısır koçanı ununu, yani biyolojik bir aşındırıcı maddeyi tercih ettik.” dedi.

Mısır koçanının, son zamanların gözde biyolojik aşındırıcı maddesi olan ceviz kabuğuna kıyasla bazı avantajları var. LIQUI MOLY Geliştirme Müdürü, “Kabuk parçacıkları keskin kenarlı olabildiğinden, mısır koçanı unundan farklı olarak cilde biraz zarar verebilmekte.” diyor. Ayrıca, ceviz kabuklarının, ürünün yağ oranını azaltarak pH değerini artıran, karmaşık bir kimyasal işlemden geçmesi gerekiyor. Bu işlem, hidrojen peroksitle ağartma ve alkalik bir çözeltide bekletme aşamalarından oluşuyor. David Kaiser, “Bütün bu etkenler göz önüne alındığında mısır koçanı unu, daha iyi bir biyolojik seçenek.” dedi.

Un, sadece mısırı ayıklanmış koçanlardan elde edildiğinden, yem ve gıda kaynakları da boşa harcanmamış oluyor. David Kaiser, “Bu da biyolojik aşındırıcı maddenin seçiminde çok önemli bir nokta.” vurgusunu yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz