Peugeot, hem SUV’da hem hafif ticari araçta büyüdü

0
141
PEUGEOT-Expert-Traveller
Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre toplam pazar payını 2,6 puan artırmayı başararak Kasım 2021’de yüzde 8,3’e çıkararak Kasım ayında Türkiye pazarındaki SUV liderliğini koruyan PEUGEOT, yılın 11. ayında hafif ticari araçlar (HTA) sınıfında yüzde 10,9’luk pazar payı elde ederek geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 4,9 puanlık bir artış yakaladı.

Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre toplam pazar payını 2,6 puan artırmayı başararak Kasım 2021’de yüzde 8,3’e çıkartan PEUGEOT, Kasım ayında Türkiye pazarındaki SUV liderliğini korudu. Başarılı grafiğini Kasım ayında sürdüren marka, kompakt SUV modeli SUV 2008 ile Kasım ayında 1.038 adetlik satış rakamı yakalayarak yüzde 20’lik bir pazar payı elde etti. Yılın ilk 11 aylık döneminde de 8.545 adetlik satış rakamıyla yüzde 15’lik bir pazar payı elde eden PEUGEOT SUV 2008 modeli, 2021 yılının Ocak-Kasım dönemini sınıfının lideri olarak tamamlamayı başardı. PEUGEOT, yılın 11. ayında hafif ticari araçlar (HTA) sınıfında yüzde 10,9’luk pazar payı elde ederek geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 4,9 puanlık bir artış yakaladı. Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan PEUGEOT Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, “SUV segmentinde yakaladığımız başarıyı sürdürdüğümüz için mutluluk duyuyoruz. Aralık ayında da bu grafiğimizi devam ettirmeyi hedefliyoruz. Bununla birlikte hafif ticari araç segmentinde de ciddi bir büyüme trendi yakaladık. Hafif ticari araçlar sınıfında yılın ilk 11 ayı toplamında yüzde 5,9’luk pazar payı ile 4. sırada yer alıyoruz. Geçtiğimiz seneye göre yüzde 1,7’lik bir yükseliş yakaladık. Hafif ticari araç pazarı Ocak-Kasım 2021 döneminde, geçen sene aynı döneme göre yüzde 27 büyürken, bizim satışlarımız yüzde 80 arttı.” dedi.

Yılın 11 aylık döneminde 8.545 adetlik toplam satış rakamına ulaşan SUV 2008 bu rakamlarla yüzde 15 pazar payı elde etti. Bu başarıya SUV 3008, 908 adetlik satışla ve SUV 5008, 65 adetlik satış rakamıyla katkı sağlayarak Fransız markayı toplam 2.011 adetlik satış ve yüzde 15’lik pazar payı ile Kasım ayının SUV lideri yaptı. Kasım ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre toplam pazar payında 2,6 puanlık artış yakalayan PEUGEOT, yüzde 8,3’lük bir pay elde etti. Geçtiğimiz ay başarılı satış grafiği ile toplam 4.999 adetlik satış başarısı elde eden PEUGEOT, toplam pazarda Kasım ayında 3. marka konumuna yerleşti.

PEUGEOT-Turkiye-Ibrahim-Anac
PEUGEOT Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç

Liderlik marka kimliğimiz oldu

PEUGEOT markasının dünya çapında SUV modelleriyle ses getirdiğini vurgulayan PEUGEOT Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, “SUV segmentinde yakaladığımız başarıyı sürdürdüğümüz için mutluluk duyuyoruz. Sınıflarında öncü SUV modellerimiz markamızın en önemlileri haline geldi. SUV dendiği zaman tüketicinin aklında PEUGEOT modellerinin canlanması bizim için mutluluk verici. Liderlik bizim marka kimliğimiz haline geldi. Aralık ayında da bu yükselen grafiğimizi sürdürmek en büyük önceliğimiz. Yıl başından bu yana başarılı satış rakamlarıyla dikkat çeken SUV 2008 modelimizin B-SUV segmentinin açık ara lideri olması yılın son ayında da kendisini gösterecektir ve modelimiz sınıfında başarısını devam ettirecektir.” şeklinde konuştu. Otomobil pazarındaki markanın büyüme trendine de değinen İbrahim Anaç, “Buna ek olarak binek araçlarda da büyümemizi sürdürdük. Kasım ayı toplam binek araç pazar payımız yüzde 7,2 olurken, geçen yılın aynı dönemine göre 1,6 puanlık artış yakaladık. Kasım ayı binek otomobil pazarında 5. sırada yer aldık.” açıklamasında bulundu.

Hafif ticari araç sınıfında yükselişimiz sürecek

Türkiye pazarında hafif ticari araç segmentinin de önemli dinamiklerden bir tanesi olduğunu vurgulayan PEUGEOT Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, “SUV’daki başarımızın yanında hafif ticari araç segmentinde de ciddi bir büyüme trendi yakaladık. Hafif ticari araçlar sınıfında yılın ilk 11 ayı toplamında yüzde 5,9’luk pazar payı ile 4. sırada yer alıyoruz. Geçtiğimiz seneye göre yüzde 1,7’lik bir yükseliş yakaladık. Hafif ticari araç pazarı Ocak-Kasım 21 döneminde, geçen sene aynı döneme göre yüzde 27 büyürken, bizim satışlarımız yüzde 80 oranında arttı. PEUGEOT markasının hafif ticari araç sınıfındaki yükselişi sürecek.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here