Allison tam otomatik şanzımanlı Atego 4×4

0
176
Allison-Transmission_Mercedes-Benz-Atego_Ride&Drive
Allison 3000 Serisi tam otomatik şanzımana sahip Atego 1726 A 4x4 ile arazide test sürüşü gerçekleştirildi.

Allison Transmission, Daimler Ticari Araçlar MENA tarafından temsil edilen Mercedes-Benz Trucks ile birlikte, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) önde gelen medya mensuplarını ve fikir liderlerini Allison 3000 Serisi şanzımana sahip Mercedes-Benz Atego 4×4‘ü test etmeye davet etti.

Atego 1726 A 4×4 ile arazide test sürüşü gerçekleştirildi. Euro V emisyon normunda 6 silindirli sıralı motor, üç mekanik diferansiyel kilidi, 11.700 kg taşıma kapasitesi ile Atego, aynı zamanda Allison 3000 Serisi şanzımandan güç alıyor. Mercedes-Benz Atego, MENA bölgesinde Mercedes-Benz Trucks tarafından sunulan ürün portföyünün tam donanımlı bir modeli olarak ön plana çıkıyor.

Mercedes-Benz ve Fuso Trucks Satış Genel Müdürü Olaf Petersen, “Atego 4×4 kamyonumuza entegre edilen Allison 3000 serisinin yeni gelişimini yollarda görebilmek harika. Araçlarımızda yangınla mücadeleden, arazi operasyonlarına kadar bu kombinasyondan yararlanan birçok özel uygulama bulunuyor. Tork konvertörlü tam otomatik şanzıman, araç sahiplerinin ve sürücülerin maksimum güvenle çalışmasına olanak tanıyor. Hatalı vites değiştirme riski söz konusu olmuyor ve çalışma süresi maksimum düzeye çıkartılarak filo sahiplerine yüksek fayda sağlanıyor.” şeklinde konuştu.

Allison Transmission Orta Doğu Bölge Satış ve OEM Müşteri Müdürü Muhammad İbrahim Khan ise açıklamasında “Mercedes-Benz Trucks ile uzun süredir devam eden küresel iş birliğimiz, Dubai’deki bu Ride & Drive Experience etkinliğiyle devam ediyor ve Mercedes-Benz Trucks araç yelpazesine değer katmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ortaklık sayesinde, bölgedeki müşterilerimiz için birlikte güvenilir ve güçlü bir çözüm sunmayı dört gözle bekliyoruz. Arazi şartlarında veya yoğun dur-kalk gerektiren operasyonlar gibi zorlu görevler düşünüldüğünde, maksimum güç ve araç kontrolü talep edilir. Tam otomatik şanzımanlar, sürücü konforunu artıracak, kullanım kolaylığı ve optimum manevra kabiliyeti sağlayacak.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here