LIQUI MOLY, Chicago Bulls ile iki yıllık reklam sözleşmesi imzaladı

0
658

Alman motor yağı ve katkısı uzmanı LIQUI MOLY, Chicago Bulls’un sponsorluğunu üstlendi. Sahadaki ve sosyal medyadaki reklamlar, ABD’li basket takımının popülerliğinden yararlanacak. LIQUI MOLY bunun karşılığında yedi haneli bir rakam ödeyecek. LIQUI MOLY’nin Pazarlama Müdürü Peter Baumann, “Bu, şimdiye kadar Kuzey Amerika’da imzaladığımız en büyük sponsorluk anlaşması.” dedi.

Yağ üreticisinin logosu United Center’da başka yerlerin yanı sıra her iki potada ve Bulls takımının dijital kanallarında göz önünde olacak. LIQUI MOLY ayrıca, kendi müşterilerini Bulls’a ve takımın oyunlarına davet edebilecek.

Peter Baumann, “Okyanus ötesi bu işbirliği, sadece ABD’deki pazarımıza yatırım değil; çok daha geniş bir alanda etkisi olacak.” diyor. Dünyanın, açık ara en sevilen basketbol ligi olan NBA’in maçları, yüz milyonlarca seyirci tarafından izleniyor. Üstüne üstlük, Chicago Bulls’un, sadece Kuzey Amerika’da değil, Güney Amerika, Asya ve Avustralya’da da çok sayıda sadık taraftarı var. Kulüp, dünyadaki hayranlarının 175 milyonu bulduğunu belirtiyor. ABD’de bu sayıya ulaşabilen başka hiçbir profesyonel takım yok.

Peter Baumann, “Sevilen bir spor, ünlü bir lig ve büyük bir taraftar kitlesine sahip, güçlü bir takım… İşte, bizim için mükemmel bileşim.” açıklamasını yaptı ve şöyle devam etti: “Girdiğimiz işbirliği sayesinde LIQUI MOLY’nin öncelikle Kuzey Amerika’da ama aynı zamanda başka yerlerde de daha fazla tanınmasını istiyoruz. Uluslararası yönelimleriyle Chicago Bulls da LIQUI MOLY de kendi alanlarında birer dünya markası.

Chicago Bulls İş Stratejisi ve Analizi Bölümü Müdür Yardımcısı Matthew Kobe ise “LIQUI MOLY gibi güçlü bir iş ortağı bulduğumuz için seviniyoruz. Tıpkı bizim gibi, yıldızı dünya çapında parlayan ve daima kalite ve üstün performans peşinde koşan üst düzey bir marka, tam bize göre.” dedi.

LIQUI MOLY’nin sponsorluklarında ağırlık noktası motor sporları olsa da giderek yarış pistlerinin dışında da adını daha çok duyurmaya başladı. LIQUI MOLY, anayurdu Almanya’da yıllardır milli basketbol liginde oynayan Ratiopharm Ulm takımının tek iş ortağı. LIQUI MOLY ABD’de de NHL ligindeki LA Kings takımıyla bir yıldır buz hokeyinde varlık gösteriyor.

LIQUI MOLY, ABD pazarında patlama yaşıyor. Yılın ilk yarısındaki ciro, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 40’tan fazla artış gösterdi. Şirket daha önce ABD pazarına yoğun bir şekilde yatırım yapmış ve son iki yılda buradaki personel sayısını iki kattan fazla artırmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here