Küresel enerji projelerinde IVECO Astra ve Allison işbirliği

0
7938
Allison-Transmission_IVECO-Astra
Amman için ayrılan beş Astra HD9 6x6 model çekiciden ikisi Allison 4700 Serisi tam otomatik şanzıman donanımına sahip. 220 tonluk kamyonlar, Herkül'ün görevlerini yerine getirebiliyor, rüzgar türbinlerini yan yana çekebiliyor veya dünyanın en tehlikeli arazilerinde 327 tonluk bir buhar jeneratörü taşıyabiliyor.

Ağır ticari araç üreticisi IVECO, dünyanın en zorlu şantiyeleri için Allison tam otomatik şanzımanlara yöneldi.

Enerji endüstrisi için dünyanın en zengin petrol rezervlerine gidebilmek veya uzak bir ülkeye güç götürmek, her koşulda ağır yükleri kaldırabilecek modern araçlar gerektiriyor.

Allison Transmission ve IVECO Astra, yakın zamanda Ürdün’deki Attarat Um Ghudran petrol madeni ve elektrik santrali projesi ile Tanzanya’daki Kinyerezi doğal gaz santrali gibi dünyanın en zorlu iki şantiyesini göreve hazır araçlarla desteklemek için bir araya geldiler.

Allison-Transmission_IVECO-Astra_Gorsel-4
Astra araçlar, Ürdün’ün elektrik santralinde 327 tonluk bir buhar jeneratörü dahil olmak üzere çeşitli ağır iş ekipmanlarını taşımak için kullanılıyor.

Ürdün’ün ağır yük taşımacılığı şirketi Orient Ağır Nakliye, yüksek performanslı araç ihtiyaçları için filosunu Allison tam otomatik şanzıman donanımlı IVECO ağır hizmet kamyonları ile güçlendirdi.

Allison-Transmission_IVECO-Astra_Gorsel-3
Ürdün’ün ağır yük taşımacılığı şirketi Orient Ağır Nakliye, ağır hizmet inşaat filosunu Allison tam otomatik şanzıman donanımlı IVECO Astra HD9 çekiciler ile güçlendirdi.

Allison tam otomatik şanzıman, tekerleklere daha fazla güç sağlamak, iyi yol tutuş, yüksek manevra kabiliyeti ve hızlı ivmelenme sunmak için motor torkunu sarsıntısız bir şekilde artırıyor. Allison şanzıman donanımlı Astra HD9 kamyonların kullanım kolaylığı, sürücünün vites değiştirme endişesi yaşamadan yol koşullarına konsantre olmasını sağlıyor.

Allison-Transmission_IVECO-Astra
Astra HD9 6×6 çekici

Allison Transmission Uygulama Mühendisi Bruno Re, yaptığı açıklamada “300 tonun üzerinde yük çeken sürücüler, salyangoz hızında ilerlemek zorunda kalıyor. Uzun mesafelerdeki eğimleri ve aşırı sıcakları aşmak için yüksek kapasiteye ihtiyaçları oluyor. Allison şanzımanlar, bu görevleri yüksek performans ile yerine getiriyor.” dedi.

Allison-Transmission-4700
Allison tam otomatik şanzıman, uzun mesafelerde ve öngörülemeyen yol koşullarında tonlarca yük taşıyan ağır hizmet tipi araçları için sürüş performansını artırıyor.

Astra araçlar, Ürdün’ün elektrik santralinde 327 tonluk bir buhar jeneratörü dahil olmak üzere çeşitli ağır iş ekipmanlarını taşımak için kullanılıyor. Çekiciler, maden ağzını oluşturmak, kazan temellerini inşa etmek ve diğer altyapı ihtiyaçlarını sağlamak gibi zorlu arazilerdeki ağır görevler için gereken gücü sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here