KLM’den artırılmış gerçeklik uçuş deneyimi

0
255
KLM-737-winglet-(1)
Hollanda Kraliyet Havayolları KLM, yepyeni bir uygulama ile yolcularına uçuş öncesi seyahat deneyimi sunuyor.

Hollanda Kraliyet Havayolları KLM, yepyeni bir uygulama ile yolcularına uçuş öncesi seyahat deneyimi sunuyor. Dünyada Artırılmış Gerçeklik uygulaması sunan ilk havayolu şirketi olan KLM’in Facebook üzerinden kullanılan Artırılmış Gerçeklik teknolojisi ile Taipei, Edmonton ve Stavanger gibi şehirler şimdi bir tık uzakta olacak.

Hollanda Kraliyet Havayolları KLM, gerçek ile sanal dünyayı birbirine bağlayan en yeni teknoloji Artırılmış Gerçeklik (AR-Augmented Reality) ile yolcularına bir tıkla seyahat deneyimi yaşatıyor. Facebook üzerinden kullanılan uygulama ile yolcular biletlerini almadan önce KLM destinasyonlarını keşfedebiliyorlar.

KLM-Artirilmis-Gerceklik-Uygulamasi-(1)
Hollanda Kraliyet Havayolları KLM, gerçek ile sanal dünyayı birbirine bağlayan en yeni teknoloji Artırılmış Gerçeklik (AR-Augmented Reality) ile yolcularına bir tıkla seyahat deneyimi yaşatıyor.

Facebook kamerası sayesinde kullanılan AR uygulamasına tıklandığında, insanlar kendilerini yeni hedeflerine giderken bir KLM valizi ile görebiliyor, ardından uçuş öncesi seyahat önerilerini, hizmetleri ve destinasyonlarının 360 derece manzarasını bu teknoloji sayesinde bulundukları yerden test edebiliyorlar. KLM, takipçilerine seyahat ipuçları ve bilgiler sunan bu faydalı uçuş öncesi deneyim sayesinde sosyal medya aracılığı ile az bilinen şaşırtıcı destinasyonları keşfetmelerini sağlıyor.

KLM-Artirilmis-Gerceklik-Uygulamasi-(2)
Facebook üzerinden kullanılan uygulama ile yolcular biletlerini almadan önce KLM destinasyonlarını keşfedebiliyorlar.

Dijital hizmet sunan önder havayolu olmayı amaçlayan KLM, yolcularına fayda sağlayacak yeni AR reklam işlevselliğini test eden dünyadaki ilk firmalardan biri oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here