UND, İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Yalçın Özden’i ziyaret etti

0
45
und-istanbul-gumruk-ve-dis-ticaret-bolge-muduru-sayin-yalcin-ozden-ile-sinir-kapilarinda-ve-gumruklerdeki-gelismeleri-degerlendirdi
UND, İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Yalçın Özden’i 01.04.2021 tarihinde makamında ziyaret etti.

UND, İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Yalçın Özden’i 01.04.2021 tarihinde makamında ziyaret etti. Ziyarete UND’yi temsilen İcra Kurulu Başkanı Alper Özel ve İcra Kurulu Üyesi Kadir Çirkin katılım gösterdi.

Gerçekleştirilen ziyaretin ilk gündem maddesi son dönemde Kapıkule ve Hamzabeyli Sınır Kapıları’nda yapılan iyileştirmeler neticesinde söz konusu sınır kapılarında artan geçiş sayıları oldu. Kapılardaki iyileşme ile eş orantılı bir şekilde, iç gümrük idarelerinde gümrük işlemlerinin de aynı paralelde sorunsuz olarak devam etmesinin önemine vurgu yapıldı.

Diğer taraftan, son günlerde Erenköy Gümrük Müdürlüğü’nde yaşanan kaçak göçmen sorunları toplantının diğer bir önemli gündem maddesi oldu ve sorunun çözümü konusunda TASİŞ ve Erenköy Gümrük Müdürlüğü ile birlikte alınması gereken önlemler konusunda istişarelerde bulunuldu.

Ayrıca, hafta sonları Muratbey gümrüğünde yaşanan sıraların önüne geçilmesi amacıyla alınabilecek önleyici faaliyetler müzakere edildi. Bu sıraların en kısa sürede son bulmasına yönelik atılacak adımlar üzerinde görüşüldü.

Gerçekleşen ziyaretin son gündem maddesi ise başta geçiş belgeleri olmak üzere taşıma operayonlarını hızlandıracak konularda dijitalleşmesinin yaratacağı olumlu sonuçlar oldu. Uluslararası taşımacılık faaliyeti gerçekleştiren firmaların operasyonlarını hızlı ve doğru bir şekilde planlamalarına katkı sağlayabilecek dijital çözümler konusu gündeme geldi. Yüklemenin başlamasından sınır kapısından çıkışa kadar olan tüm işlemleri kapsayacak bir dijitalleşme projesi konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.

Bu çerçevede, gerçekleştirilen ziyarette UND Erenköy ve Muratbey Saha Ziyareti Analiz Raporları da Yalçın Özden’e takdim edildi. UND, değerli kabulünden dolayı Bölge Müdürü Yalçın Özden’e teşekkürlerini sundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here