Karsan Atak, Polonya yollarında

1
2448

Geliştirdiği toplu taşıma sistemleriyle şehirlere modern çözümler sunan Karsan, yerli üretim Jest, Atak ve Star modelleriyle Avrupa’yı taşımaya devam ediyor. Karsan, son olarak 8.1 metre uzunluğundaki otobüs modeli Atak’tan Polonya’ya iki adet ihraç etti. Böylece, firmanın yurtdışına ihraç edilen toplam Atak sayısı 153 adet oldu.

Kuruluşunun 50’nci yılını geride bırakan ve Bursa’da yer alan iki fabrikasında çağın hareketlilik ihtiyaçlarına uygun modern toplu taşıma ve ticari taşıt üretimi gerçekleştiren Karsan, Avrupa ülkelerini yerli üretim Jest, Atak ve Star ile donatmayı sürdürüyor. Karsan, son olarak 8.1 metre uzunluğundaki otobüs modeli Atak’tan Polonya’ya iki adet ihracat gerçekleştirdi. Böylece firmanın Avrupa ülkelerine ihraç ettiği Atak sayısı 64 adede ulaşırken, yurtdışına ihraç edilen toplam Atak sayısı da 153 adet oldu. Karsan, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği ihracatın yüzde 52’sini AB ülkelerine gerçekleştirdi.

Karsan, son olarak 8.1 metre uzunluğundaki otobüs modeli Atak’tan Polonya’ya iki adet ihracat gerçekleştirdi.

Koridor ve koltuk yerleşimindeki özgün tasarımı sayesinde toplamda 60 kişiye kadar ulaşan yüksek yolcu sığası seçenekleri sunan Karsan Atak, “Katlanabilir Engelsiz Erişim Rampası” ile her bir birey için toplu taşıma ilkesini gerçekleştiriyor. Karsan Atak’ın sahip olduğu Fiat Power Train (FPT) motor, Euro 5 ve Euro 6 olmak üzere iki farklı yayım seviyesine sahip. 186 beygir güç ve 680 Nm azami tork üreten motor, yüksek performans ve düşük yakıt tüketimi sunuyor. Arkada konumlanmış motor, seyahat konforunu artırırken iç mekanda çok daha rahat bir hareket alanı sağlıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz