Continental, Mezitli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu

1
761

Kurumsal sosyal sorumluluk misyonuyla özellikle gençlerin eğitimine büyük önem veren Continental, Mersin Mezitli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Yaz ve kış lastiklerinin teknik ayrıntılarının yanı sıra trafikte bilinçli sürücü olma ve güvenli sürüş konularında öğrencilere seminer veren Continental Teknik Müşteri Hizmetleri ve Eğitim Müdürü Özgür Ayanoğlu, öğrencilerden tam not aldı.

Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal donanım tedarikçilerinden Continental, Mezitli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinin talebine cevap vererek harekete geçti. Kurumsal sosyal sorumluluk misyonuyla Mersin’e giden Continental Teknik Müşteri Hizmetleri ve Eğitim Müdürü Özgür Ayanoğlu, öğrencilerle interaktif bir buluşmaya katıldı. Mezitli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin ilgisi ve yoğun katılımıyla düzenlenen seminerde lastiğin teknik ayrıntılarını öğrencilere aktaran Özgür Ayanoğlu; ContiSense ve ContiAdapt gibi yeni nesil teknolojilerin yanı sıra trafikte bilinçli sürücü olmanın önemine de değindi. Lastik, lastik kesiti gibi pek çok teknik ayrıntıyı görme ve deneyimleme fırsatını bulan öğrenciler, motor ve teknoloji derslerinde de bu aldıkları eğitimden faydalanacaklarını söylediler. Seminerin sonunda Özgür Ayanoğlu, öğrencilerin aklına takılan soruları da yanıtladı.

Continental Teknik Müşteri Hizmetleri ve Eğitim Müdürü Özgür Ayanoğlu

Eğitimin Continental için her zaman öncelikli olduğunu kaydeden Continental Teknik Müşteri Hizmetleri ve Eğitim Müdürü Özgür Ayanoğlu, “Continental olarak özellikle gençlere verilen eğitimin büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Bu nedenle de öncelikle başta Mezitli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Oktay olmak üzere okulumuzun tüm öğrencilerine ve öğretmenlerine bizleri davet ettikleri için teşekkür etmek istiyorum. Mezitli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğrencileriyle oldukça verimli bir eğitim gerçekleştirdik. Gençlerimizin gelecekte iyi yerlere gelerek sektörümüze ve ülkemiz ekonomisine en iyi şekilde katkı sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

Continental, bu tarz eğitimlerle gençleri bilinçlendirerek onları geleceğin bilinçli sürücüleri olma yolunda hazırlamayı hedefliyor.

Kurumsal sosyal sorumluluk misyonuyla Mersin’e giden Continental Teknik Müşteri Hizmetleri ve Eğitim Müdürü Özgür Ayanoğlu, öğrencilerle interaktif bir buluşmaya katıldı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here