DHL, moda sektörüne desteğini sürdürüyor

0
1099
DHL-Express-Fashionweek-(1)[1]
DHL Express MBFWI ana sponsoru
Renault Trucks

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un ana sponsoru DHL, moda sektörünün yurtdışına açılmasına destek olma hedefiyle bu moda haftasında da gelecek vadeden genç modacı Gökhan Yavaş’ı destekledi.

Lojistik hizmetleriyle küresel ticaretin büyümesine katkı sağlayan DHL, çeşitli şehirlerde düzenlenen moda haftalarında resmi lojistik ortak olarak yer alırken, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’u da ana sponsoru olarak destekliyor.

DHL-Express-Fashionweek-GokhanYavas
Gökhan Yavaş defilesi

Türkiye moda sektörünün büyümesi ve yurtdışına açılmasına katkıda bulunma hedefiyle genç tasarımlara destek sağlayan DHL, son dönemdeki koleksiyonlarıyla beğeni toplayan genç modacı Gökhan Yavaş’a ikinci kez sponsor oldu. “GOKHANYAVAS Delivered by DHL” defilesi ile Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında ilk Runway defilesini gerçekleştiren Gökhan Yavaş’ın “COURAGEUS” koleksiyonunda yer alan tasarımlar yerli ve yabancı modaseverler tarafından takdir ve beğeniyle karşılandı. Gökhan Yavaş’ın süper kahraman kimliklerinden ilham alarak oluşturduğu Sonbahar-Kış 2019 defilesinin anafikrini detayları nostaljik fakat çok göze batmayan, kendi uyumunu arayan, sofistike, cesur ve kendinden emin günümüz süper kahramanları oluşturuyor.

“Küçük üreticiler için e-ticarette fırsat pencereleri açıyoruz

DHL Express Türkiye CEO’su Claus Lassen, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “DHL olarak moda sektörünün en önemli etkinliklerinden olan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’a bu yıl da sponsorluk desteği sağlıyoruz. Bu etkinlik bizim için hem lojistikteki uzmanlığımızı sergileme hem de e-ticaretin en önemli sektörlerinden tekstil alanındaki üreticileri ve girişimcileri destekleme fırsatı sunuyor. Türkiye’yi dünyaya bağlarken tekstil sektöründe moda tasarımcılarından büyük çaplı üreticilere uzanan geniş bir yelpazede farklı müşteri gruplarının ihtiyaçlarına özel çözümler üretiyoruz. Özellikle küçük üreticiler için e-ticaretteki küresel uzmanlığımız ve yerel gümrük süreçlerindeki yetkinliğimizle fırsat pencereleri açmaya çalışıyoruz. İstanbul’daki bu moda haftasında genç ve gelecek vadeden tasarımcılara destek olmaktan ve her geçen yıl daha da büyük başarılara imza attıklarını görmekten büyük mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.

DHL-Express-GokhanYavas-Fashionweek
GOKHANYAVAS Delivered by DHL

DHL’nin lojistik işine eğlence katan bir teknolojik oyunun yer aldığı standı ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Oyuncuların beden hareketlerini algılayarak ekrana taşıyan oyuna katılanlar, üzerlerine doğru gelen objeler arasında DHL ile taşınabilenleri yakaladıklarında artı puan, taşınamayan nesnelere temas ettiklerinde ise eksi puan kazanarak keyifli bir rekabetin içine girdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz