Karin Rådström, Scania Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak atandı

3
316
Karin Rådström, Scania Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak atandı

Halen Kentiçi & Seyahat Otobüsleri Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Karin Rådström, Scania Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak atandı. 1 Mart itibariyle yeni görevine başlayacak Karin Rådström, Başkan ve CEO Henrik Henriksson’a rapor verecek.

1979 yılında doğan Karin Rådström, Scania’ya Stockholm Kraliyet Enstitüsü’nde Mühendislik Master derecesi aldıktan sonra 2004 yılında yetiştirilecek eleman olarak katıldı. 2007 yılından bu yana Scania’nın satış ve servis organizasyonunda çeşitli yönetici konumlarda bulundu. Mevcut görevine ise 2016 yılında atandı.

Scania Başkanı ve CEO’su Henrik Henriksson, atamayla ilgili şunları söyledi: “Karin Rådström’e takımıma hoşgeldin diyorum ve Scania’nın pazar performansının daha da gelişmesi için katkısını sabırsızlıkla bekliyorum. Özellikle kentiçi ve seyahat otobüsü iş alanındaki ve sürdürülebilir taşımacılık çözümlerinin satışındaki tecrübesi bizim için büyük bir değer olacak.

Karin Rådström, TRATON İcra Kurulu Üyesi ve CTO (Chief Technical Officer) olarak atanan Christian Levin’in yerine geçiyor.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here