Toyota, Corolla’nın iki yeni sürümünü Cenevre’de tanıtacak

0
590
Toyota-Corolla-Trek-(1)
Toyota Corolla Trek

Toyota, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda efsane modeli Corolla’nın iki yeni sürümünü ilk kez beğeniye sunacak. Toyota, Corolla GR Sport ve Corolla Trek sürümleriyle ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Yeni Corolla GR Sport, fuarda yapılacak dünya tanıtımıyla birlikte Yaris GR Sport’tan sonra Toyota’nın Avrupa’daki GR Sport ürün yelpazesine katılacak ikinci model olacak. Toyota Cenevre’de ayrıca GR Supra, GR Supra GT4 kavramı, AWD-i teknolojisine sahip Prius ve yeni Aygo’nun iki özel sürümünü de sergileyecek.

Sporcu ruhu Corolla GR Sport’da

Hatchback ve Touring Sports modellerinde kendi kendini şarj eden 1.8 veya 2.0 hibrit motorlarla sunulacak olan yeni Corolla GR Sport’da kendine has tasarım detayları öne çıkıyor. Koyu krom siyah yeni ön panjur, farklı tasarıma sahip yan eşikler ve arka difüzör yeni modelin performansının altını çiziyor. Bu sürümde aynı zamanda özel olarak tasarlanan 18 inç alaşım jantlar, arka koyu camlar, sis lambaları, LED farlar ve iki tonlu renge sahip dinamik gri renk de yer alıyor.

Corolla GR Sport’un kabininde de modele özgü detaylar hemen dikkat çekiyor. Deri parçalara sahip siyah kumaş spor koltuklar ve isteğe bağlı olarak deri döşemeler tercih edilebiliyor. Direksiyon ve vites kolunda siyah ve kırmızı dikişler sportif tasarımı daha da ileriye taşıyor.

Macera tutkunları için Corolla Trek

Toyota’nın Cenevre’de tanıtacağı diğer model ise, aktif yaşam tarzı ve outdoor maceralardan hoşlananlara hitap ediyor. Yeni Corolla TREK sürümü, Touring Sports modellerinde 1.8 veya 2.0 litre hibrit motor seçenekleri ile yer alacak. Avrupa C sınıfında crossover tarzı araçlara artan ilgiyi yansıtacak olan Corolla Trek, Trek bisikletleri ve Toyota arasındaki işbirliğinin bir ürünü olarak öne çıkacak. Bu birliktelik, iki markanın tamamlayıcı hareketlilik çözümlerini sunarken çevreye verdiği benzer değeri ortaya koymasını da sağlayacak.

Aktif yaşam tarzına sahip aileleri hedefleyen Corolla Trek, standart modele göre 20 mm daha fazla sürüş yüksekliğine sahip. Farklı crossover tarzını önde ve arkadaki alt korumalar, özel 17 inç alaşım jantlar, arka koyu camlar, sis lambaları ve LED farlarla ortaya koyacak. Corolla Trek’in kabininde ise, 7 inç TFT bilgi – eğlence ekranı, modele özgü iki tonlu koltuklar ve ahşap dekoratif kaplamalar yer alacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here