Kaan Air, yurtdışı yatırımıyla büyüyor

1
1178
wiking_helikopter
Kaan Air’in Almanya’daki iştiraki Wiking Helikopter, H145 helikopterini de ekleyerek filosunu genişletmeye devam ediyor.

Dünyanın önde gelen helikopter üreticilerinin “exclusive” distribütörlüğünü üstlenen Kaan Air’in Almanya’daki iştiraki Wiking Helikopter, H145 helikopterini de ekleyerek filosunu genişletmeye devam ediyor. Lojistik faaliyetlerinde kapasitesini artırarak hızlı bir büyüme kaydeden Wiking Helikopter, filosundaki helikopter sayısını beşe yükseltti.

Offshore hizmeti alanında güçlü bir deneyime sahip olan Wiking Helikopter, lojistik faaliyetlerinde kapasitesini artırmaya devam ediyor. Avrupalı helikopter üreticisi Airbus Helicopters’ten yeni bir H145 modeli helikopteri satın alan Wiking Helikopter, yeni helikopteri teslim aldığını duyurdu.

wiking_helikopter2
Sekiz yolcuya kadar oturma kapasitesi bulunan H145 helikopteri Airbus Helicopters’in en çok tercih edilen modelleri arasında.

Çift motorlu en çok satan helikopter modeli

Airbus Helicopters’in üretmiş olduğu H145 modelinin çift motorlu olmasının yanı sıra birçok işlevsel özelliği bulunuyor. Pilotun iş yükünü azaltarak azami güvenlik seviyesine ulaşılabildiği gibi 4 eksenli otomatik pilotlu ve auto hover işlevli Helionix kokpit ile çeşitli avantajlar sunuyor. Sekiz yolcuya kadar oturma kapasitesi bulunan H145 helikopteri Airbus Helicopters’in en çok tercih edilen modelleri arasında.

Rüzgar santrallerinin proje verimliğine dikkat çeken Wiking Helikopter Service CEO’su Ernst Nassl, “H145 modelimiz Denizaşırı Rüzgar Lojistiği için çok değerli bir varlığı temsil ediyor. O&M verimliliğini en üst düzeye çıkararak rüzgar santralleri proje verimliliğini büyük ölçüde artırabilir.” dedi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here