ZF, gelişmiş lastik ve filo yönetimi çözümleri için Goodyear ile işbirliği yapıyor

0
90
Transics_Pro_TX-TRAILERPULSE
ZF, Goodyear ile ZF'nin gelişmiş Wabco-Transics filo yönetimi çözümlerini (FMS) ve Goodyear'ın yüksek performanslı lastik portföyü ve mobilite çözümlerini bir araya getiren uzun vadeli bir anlaşmaya girdiğini duyurdu.

ZF, 10 Haziran’da Goodyear ile ZF’nin gelişmiş Wabco-Transics filo yönetimi çözümlerini (FMS) ve Goodyear’ın yüksek performanslı lastik portföyü ve mobilite çözümlerini bir araya getiren uzun vadeli bir anlaşmaya girdiğini duyurdu. ZF ve Goodyear, başlangıç olarak Avrupa ticari araç filolarına, karma ve çok markalı filoları destekleyen entegre bir filo ve lastik yönetimi paketi sunacak. Tek bir telematik kutusu olan TX-TRAILERPULSE tabanlı, birlikte çalışabilir ve esnek bir çözüm aracılığıyla filolar, Goodyear lastik verileri ve ZF’nin Transics FMS çözümleri, TX-TRAILERFIT ve TXCONNECT dahil olmak üzere her iki şirketin hizmetlerine ve desteğine erişebilecek.

ZF’nin ticari araç kontrol sistemi bölümü ile birlikte EMEA bölgesinden sorumlu dijital müşteri hizmetler yöneticisi Peter Bal, “ZF’nin Goodyear ile olan işbirliği, Avrupa filolarına ve treyler üreticilerine tek duraklı bir filo yönetimi çözümünün faydalarını sunmak için ortak bir inancın ardındaki iki sektör liderinin uzmanlığından ve kapsamlı yeteneklerinden yararlanıyor.” dedi ve şöyle devam etti: “Azaltılmış donanım yatırımı ile entegre bir çözüm sağlama yeteneğimiz, Avrupa’nın ticari filolarının daha fazla verimlilik elde etmeye, güvenliği artırmaya ve kargo güvenliğini iyileştirmeye çalışırken basitleştirilmiş operasyonlardan yararlanabileceği anlamına geliyor. Sistem ayrıca filoların Temmuz 2022’den itibaren ağır ticari araçların aşamalı olarak lastik basınç takip sistemi (TPMS) ile donatılmasını gerektiren AB GSR5 düzenlemelerini karşılamalarına yardımcı olacak.

ZF-and-Goodyear-Join-Forces_graphic
ZF ve Goodyear, başlangıç olarak Avrupa ticari araç filolarına, karma ve çok markalı filoları destekleyen entegre bir filo ve lastik yönetimi paketi sunacak.

Goodyear Avrupa Ticari Lastikler Başkan Yardımcısı Grégory Boucharlat ise “ZF ile birlikte nakliye, lojistik, filo operatörleri ve üreticiler için sonuçları daha da ileriye taşımak üzere katma değer yaratacağız. Birlikte çalışabilir proaktif lastik ve araç yönetimi çözümleri ve akıllı hizmetlerle güçlü bir fark yaratarak, tüm Avrupa’daki müşterilerimize en yeni, geleceğe dönük ve özelleştirilmiş desteği sunmaya devam ediyoruz.” dedi.

Filolara entegre bir filo ve lastik yönetimi çözümü sağlamak için ZF ve Goodyear, tüm römork frenleme sistemleri (T-EBS) ve lastik sensörlerinden elde edilen gerçek zamanlı verilerden yararlanacak. Bu, filo operatörlerini ve sürücülerini çok çeşitli eyleme geçirebilir iç görüler ve akıllı işlevlerle donatacak. Bunlar, araç parkı kullanımını optimize etmek ve aynı zamanda trafik kazalarını önlemeye ve planlanmamış araç arıza sürelerini azaltmaya yardımcı olmak için tasarlandı. Pazarın daha açık ve sorunsuz entegre FMS talebini ele alan işbirliği, filolara hem ZF’nin filo yönetimi hizmetlerinin hem de Goodyear’ın yüksek performanslı ticari araç lastiği portföyünün birleşik faydalarını sağlayacak.

Araç güvenliğine net bir şekilde odaklanan birlikte çalışabilir çözüm, filoların ve treyler üreticilerinin, Temmuz 2022’den itibaren yürürlüğe girecek olan AB genel güvenlik yönetmeliğinin zorunlu kıldığı gelişmiş güvenlik işlevlerine uymasını sağlayacak. Gelişmiş lastik ve treyler işletim sağlığı bilgilerinin yanı sıra gelişmiş sürücü güvenliği izlemesi sağlayan işbirliği, AB’de her yıl bildirilen 200.000 yol kenarı olayının önemli ölçüde azaltılmasına da yardımcı olacak.

Transics__TX-TRAILERPULSE
Tek bir telematik kutusu olan TX-TRAILERPULSE tabanlı, birlikte çalışabilir ve esnek bir çözüm aracılığıyla filolar, Goodyear lastik verileri ve ZF’nin Transics FMS çözümleri, TX-TRAILERFIT ve TXCONNECT dahil olmak üzere her iki şirketin hizmetlerine ve desteğine erişebilecek.

Treylerin yerleşik sistemlerinden ve lastiklerinden elde edilen zengin, gerçek zamanlı veriler daha yeşil mobiliteyi destekleyerek, filoların araç kullanımını optimize etmesine, yakıt tüketimini azaltmasına ve emisyonları düşürmesine olanak sağlayacak. Ortaklar, işbirliğinin bağlı treyler başına 2 tona kadar CO2 emisyon azaltımı gerçekleştirebileceğini tahmin ediyor.

Müşterilerin tedarikçileri olarak herhangi bir şirketi seçme özgürlüğüne ek olarak, modüler ve genişletilebilir toplam mobilite teklifi, yalnızca gerekli işlevleri satın almaları gerektiği ve daha sonra ek hizmetler gerekirse yükseltme yapabilecekleri anlamına gelir. Filolar için operasyonel yönetim sistemlerinin uygulanmasını basitleştirerek, çok satıcılı sistemleri çalıştırmanın karmaşıklığı olmadan zengin, entegre bir veri seti sağlayacak ve kurulum sürelerini önemli ölçüde azaltacaktır. Bu kapsamlı hizmet yelpazesini destekleyen ZF ve Goodyear, filolar için güçlü bir destek sunacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here