İyi Dersler Şoför Amca Projesi Afiş Yarışması sonuçları açıklandı

0
1552
Renault Trucks


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin işbirliğiyle “Trafikte Sorumluluk Hareketi” kapsamında gerçekleştirilen İyi Dersler Şoför Amca Projesi’nde ilkokul 4. sınıf öğrencilerinin katıldığı afiş yarışmasının sonuçları açıklandı.

Proje kapsamında toplam 100 okulda eğitimlere katılan 4. sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen İyi Dersler Şoför Amca Afiş Yarışması’na 820 eserle başvuru yapıldı.

Aldıkları eğitimlerin ardından afişlerini resmeden çocuklar için gerçekleştirilen yarışmanın değerlendirmesi proje paydaşlarından ve uzman akademisyenden oluşan bir jüri heyeti tarafından değerlendirildi.

Yapılan değerlendirme sonucunda Zonguldak ili Ereğli ilçesi Kurtlar İlkokulu’ndan Sudenaz Çınar birinci, Aydın ili Bozdoğan ilçesi Fatih İlkokulu’ndan Hatice Rana Yörük ikinci, Zonguldak ili Ereğli ilçesi Kurtlar İlkokulu’ndan Rana Yaman üçüncü olmaya hak kazandı.

Dereceye giren öğrenciler ödül olarak bisiklet, kask ve dizlik kazanırken, öğretmenlerine de hediye çeki takdim edilecek. Ayrıca dereceye giren öğrencilerin okullarına da çok işlevci yazıcı hediye edilecek.

12 bin sürücüye ulaşıldı

Projenin bu yılki saha uygulaması formatör eğitim semineri ile başlarken, eğitici eğitimi alan İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü mensupları da kendi ilçelerinde görev yapan tüm taşımalı eğitim servis şoförlerine iki saatlik trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim konularında eğitim vererek yaklaşık 12 bin şoföre ulaştı.

İlkokul öğrencilerine eğitim

Projenin önemli bir ayağını da eğitmenlerin ilkokul öğrencilerine verdiği eğitimler oluşturuyor. Proje kapsamındaki Adana, Adıyaman, Antalya, Çankırı, Düzce, Aydın, İzmir, Kocaeli, Konya ve Zonguldak illerinde toplam 100 ilkokulda yaklaşık 7 bin öğrenciye doğrudan eğitim verildi ve trafik güvenliği hakkında çeşitli bilgilendirici malzemeler dağıtıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz