Allison, tam otomatik şanzıman çözümlerini IDEF 2017’de sergileyecek

1
2614
Renault Trucks


Allison’ın Askeri Seri ve Özel Seri tam otomatik şanzımanları, tekerlekli ve paletli araçlar için yüksek performans sunuyor.

Allison Transmission, 9-12 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek 13’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF 2017’de askeri araçlar için üretilen tam otomatik şanzıman yelpazesini sergileyecek.

Nurol Makina Ejder Yalçın

Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise en kapsamlı beş savunma sanayi fuarından biri olan IDEF, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) yönetim ve sorumluluğunda iki yılda bir düzenleniyor. Allison Transmission, IDEF Fuarı’nda Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olan İlkerler Otomotiv ile birlikte Özel Seri tam otomatik şanzımanlarını sergilemeye hazırlanıyor. Allison’ın Askeri Seri şanzımanları ise HST Otomotiv / Hema işbirliği ile üçüncü salonda yerini alacak.

Allison’un Askeri Serisi, 63,503 kg’ye (140,000 lbs) kadar ağırlığı olan ve 1120 kW (1500 bg) gücüne kadar dizel veya türbinli motora sahip paletli araçlar için tasarlanıyor. 800 beygir gücüne (597 kW) kadar motorlara uygun olan ve tekerlekli askeri araçlar için tasarlanan Allison Özel Seri şanzımanlar ise yüksek performans sunmak üzere araçlara en etkin şekilde bütünleştirilmesi ve çalışması için üretiliyor.

BMC Vuran

Allison Özel Seri şanzımanlar, iki motor tahrikli PTO ile çoğu daha iyi araç freni sunan ve fren aşınmasının azalmasını sağlayan opsiyonel bütünleşik retarder özelliklerine sahip. Patentli tork konvertörü ve dar/geniş vites geçişi stratejilerini geliştiren 5. Nesil gelişmiş elektronik kontrollerle donatılan Allison şanzımanlar, kesintisiz güç aktarımı sayesinde askeri araçların performansını en iyi seviyeye çıkarıyor.

Allison standının yanı sıra IDEF ziyaretçileri BMC (Kirpi, Amazon, Vuran), Nurol Makina (Ejder Yalçın, Ejder Toma, Ejder Kunter) ve Otokar (Cobra, Arma, Ural) gibi Türk araç üreticilerinin Allison tam otomatik şanzıman donanımlı araçlarını da görebilecekler.

Nurol Makina Ejder Toma

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz