Pirelli 2018 Takvimi’nin fotoğrafçısı belli oldu

0
1480
Renault Trucks


Pirelli’nin artık efsaneleşen ve her yıl merakla beklenen takviminin yeni sayısının çekimleri, İngiliz fotoğraf sanatçısı Tim Walker tarafından haftaya Londra’da gerçekleştirilecek.

Pirelli Takvimi’nin 45. sayısının fotoğraf çekimleri, hayal gücünü altüst eden sürrealist moda fotoğraflarıyla bilinen İngiltere’nin en ünlü moda fotoğrafçılarından biri olan Tim Walker tarafından gerçekleştirilecek. Çekimleri haftaya Londra’da yapılacak olan takvimin kavramı ve çekime katılacak isimler sır olarak tutuluyor.

1970 yılında Londra’da doğan Walker, 25 yaşında ilk moda temalı çekimlerini Vogue için yaptı. Gerçek üstü hikayeleri harikulade sahneleme yeteneği ve romantik motifleri onu diğer fotoğrafçılardan ayırt eden özellikleri arasında yer alıyor.

On yıldan uzun bir süredir her ay Vogue okuyucuları ile fotoğraflarını buluşturan Tim Walker, ayrıca derginin İngiliz, İtalyan ve Amerikan yayınlarının yanı sıra W Magazine ve LOVE Magazine için de fotoğraf çekiyor. Walker‘ın eserleri birçok güzel sanatlar müzesinde ve galerilerde yer alıyor.

 Pirelli 2017 Takvimi, 1996 ve 2002 yıllarında da Pirelli Takvimi fotoğrafçısı seçilen dünyaca ünlü Alman fotoğraf sanatçısı Peter Lindbergh tarafından çekilmişti. Çekimlerde Kate Winslet, Helen Mirren, Penelope Cruz, Nicole Kidman, Julianne Moore ve Uma Thurman’ın da içinde bulunduğu 13 ünlü kadın yer almıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz