IVECO’nun Brezilya Sete Lagoas fabrikası Dünya Sınıfı Üretim’de Gümüş Seviye’ye ulaştı

0
1511
iveco-WCM_Silver
IVECO’nun Brezilya Sete Lagoas ticari taşıtlar üretim tesisi, Dünya Sınıfı Üretim (WCM) programında gümüş seviyeye ulaştı.

IVECO’nun Brezilya Sete Lagoas ticari taşıtlar üretim tesisi, Dünya Sınıfı Üretim (WCM) programında gümüş seviyeye ulaştı. Bu, bir CNH Industrial  markası olan IVECO için önemli bir başarıyı temsil ediyor ve şirketin çok yönlü işgücünün ortak çabaları ile mükemmel bir üretim sürecine ulaşmayı amaçlayan geniş programının başarısının bir başka kanıtı olarak dikkat çekiyor.

Sete Lagoas fabrikası, Minas Gerais eyaletinde 1997’de açıldı ve bugün IVECO markası için Daily van, Tector, Hi-Road ve Hi-Way kamyon modellerinin yanı sıra IVECO BUS markası için otobüs şasileri ve Daily Minibüs üretiyor. Tesis aynı zamanda markanın Avrupa dışında açılan ilk modern Ar-Ge Merkezi’ne ev sahipliği yapıyor. 2.3 milyon metrekarelik bir alanı kaplayan ve yaklaşık bin 500 kişi çalıştığı sanayi kompleksinde tüm ticari taşıt yelpazesi ile savunma araçlarının testleri için gerekli altyapıya sahip Güney Amerika’da sınıfında ilk olarak inşa edilen bir test merkezi bulunuyor.

Dünya Sınıfı Üretim, üretim fabrikalarının ve süreçlerinin bütünleşik yönetimi için küresel üretim endüstrisinin en yüksek standartlarından biri. Sıfır yaralanma, sıfır hata, sıfır arıza ve sıfır atık gibi hedefler belirleyerek üretim süreçlerindeki atıkları ve kayıpları ortadan kaldırmak için tasarlanan ve sütunlar üzerine inşa edilen sistem, sürekli iyileşmeyi temel alıyor. İyileşmeleri belgelendirmek için periyodik bir üçüncü parti denetim sistemi tüm WCM sütunlarını değerlendiriyor ve Bronz, Gümüş ve Altın olmak üzere üç başarı seviyesi temelinde her bir fabrika için toplam bir skor oluşturuyor.

Sete Lagoas fabrikası Profesyonel Bakım ve Operatörlerin Motivasyonu alanlarında önemli iyileşmeler sağlayarak Gümüş Seviye’ye ulaştı.   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here